Autor Wątek: karty wynagrodzeń  (Przeczytany 632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
karty wynagrodzeń
« dnia: Sierpień 30, 2022, »
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie Kart wynagrodzeń oraz list płac. Dokumenty te wszystkich pracowników przechowuje się razem w jednej teczce. Czy trzeba rozdzielać pracowników których okres przechowywania tych dokumentów jest krótszy czyli 10 lat. Jak to wygląda w praktyce?

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2022, »
Dzień dobry, w praktyce decyzję ostateczną podejmuje wydział kadr /wydział finansowy. Przecież akta są przekazywane do archiwum w porządku chronologicznym i rzeczowym.  Spis zdawczo-odbiorczy powinien rozwiać pani wątpliwości. Pozdrawiam 
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2022, »
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie Kart wynagrodzeń oraz list płac. Dokumenty te wszystkich pracowników przechowuje się razem w jednej teczce. Czy trzeba rozdzielać pracowników których okres przechowywania tych dokumentów jest krótszy czyli 10 lat. Jak to wygląda w praktyce?
W jednej teczce? Karty wynagrodzeń i listy płac to dwa różne symbole w JRWA.

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 31, 2022, »
Mam jeszcze takie pytanie odnośnie Kart wynagrodzeń oraz list płac. Dokumenty te wszystkich pracowników przechowuje się razem w jednej teczce. Czy trzeba rozdzielać pracowników których okres przechowywania tych dokumentów jest krótszy czyli 10 lat. Jak to wygląda w praktyce?
W jednej teczce? Karty wynagrodzeń i listy płac to dwa różne symbole w JRWA.
Chodziło mi że wszyscy pracownicy są w jednej teczce, a teczki są różne oczywiście

Offline Kinia

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2022, »
Dzień dobry, w praktyce decyzję ostateczną podejmuje wydział kadr /wydział finansowy. Przecież akta są przekazywane do archiwum w porządku chronologicznym i rzeczowym.  Spis zdawczo-odbiorczy powinien rozwiać pani wątpliwości. Pozdrawiam
Oczywiście że akta są przekazywane w porządku chronologicznym i rzeczowym. Ale jak mam teczkę kartoteki wynagrodzeń 2020 i tam są pracownicy zatrudnieni w latach 80 i są pracownicy zatrudnieni w roku 2019. Jaka będzie kategoria archiwalna tej teczki?

Offline Szymon

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2024, »
Przed 2019 rokiem: czy karty wynagrodzeń pracowników przechowuje się w archiwum w układzie wszystkie karty dla danego roku razem, czy wszystkie  karty danego pracownika razem?

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 183
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 15, 2024, »
Nie ma na to w mojej ocenie przepisu. Raczej jak wygodniej.

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 16, 2024, »
Przed 2019 rokiem: czy karty wynagrodzeń pracowników przechowuje się w archiwum w układzie wszystkie karty dla danego roku razem, czy wszystkie  karty danego pracownika razem?

ja się spotkałem z systemem rocznym ale wynikało to raczej z praktyki.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 183
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 16, 2024, »
Roczny jest wygodniejszy dla wszystkich... po za archiwistą, gdyby podejść do tego w ten sposób, że potem brakujemy nazwiskami a nie rocznikami ;) Bo po pierwsze pilnuj tego kto kiedy zwolniony, a po drugie potem wyciągaj jego poszczególne karty wynagrodzeń czy o zgrozo listy płac. Dlatego ja raczej spotykam się z tym (jeśli chodzi o dokumenty do 2019), że mimo wszystko brakuje się rocznikami. Dobrze, że od 2019 oprócz akt osobowych niektórych (właśnie, niektórzy ;) ) kadrowi już robią teczki zbiorcze nie tylko dla akt osobowych, ale też dla kart wynagrodzeń, urlopów, karty odzieży, ewidencje czasu pracy itd., czyli dokach wymienionych w rozporządzeniu, czy tam ustawie jako dokumentacja pracownicza.

Offline Aleksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: karty wynagrodzeń
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 17, 2024, »
U mnie w jednostce przed 2019, karty wynagrodzeń księgowość prowadziła oddzielnie dla każdego pracownika i tak archiwizowała. Karty wynagrodzeń pracowników zatrudnionych po 2019 r. są składową dokumentacji związanej ze stosunkiem pracy, którą to dokumentację gromadzi się wraz z pozostałymi dokumentami (m. in. czas pracy, ewidencją przydziału odzieży) - dla każdego pracownika oddzielnie. U nas w jedną teczkę scalają to kadry.