Autor Wątek: archiwum w szkole podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie  (Przeczytany 4848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaśka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Pracuję w szkole podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie, od września mam zostać w niej dyrektorem. Wiem, że nie ma w tej szkole wykazu akt ani instrukcji kancelaryjnej, ważne dokumenty są archiwizowane w nieuporządkowany sposób, o ile mi wiadomo nie nadaje się im żadnych sygnatur. Proszę o pomoc gdzie mogłabym się udać po wskazówki i radę jak to ma wyglądać, żeby było zgodnie z prawem. Czy istnieją dokładne wytyczne jak takie archiwum ma wyglądać i kto to zatwierdza oraz kto może zajmować się tworzeniem i archiwizacją w takiej szkole ( czy może to być dyrektor a jeśli tak czy musi mieć jakieś przeszkolenie pod tym względem? Szkoła jest bardzo mała i nie zatrudnia sekretarki). I jeszcze jedno pytanie, czy Stowarzyszenie, które prowadzi tą szkołę powinno mieć też coś takiego. Dziękuję za odpowiedź.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: archiwum w szkole podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2012, »
O radę najlepiej zwrócić się do swojego archiwum państwowego. Na pewno doradzą i wyjaśnią wątpliwości :)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline archum89

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
Odp: archiwum w szkole podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2012, »
Kaśka- tutaj znajdziesz    przykładową klasyfikację i kwalifikację dokumentacji dla różnych podmiotów w tym dla szkół     
http://www.archiwa.gov.pl/pl/zarzadzanie-dokumentacja/postepowanie-z-dokumentacja/2933-przykadowa-klasyfikacja-i-kwalifikacja-dokumentacji-dla-ronych-podmiotow.html




Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: archiwum w szkole podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 01, 2012, »
Wykaz akt typowych również znajduje się na stronie podanej przez archum89 (zarządzanie dokumentacją).