No cóż, nie pierwszy to przypadek, w którym podręcznik użytkownika naszych baz danych, zamiast konkretnie pomóc w wypełnianiu poszczególnych pól, niestety jest mało przydatny.
Proponuję w tym przypadku sięgnąć do Załącznika nr 1 (Instrukcja w sprawie prowadzenia ewidencji zasobu...) do Decyzji nr 3 NDAP z 30 stycznia 2004 r. w sprawie ewidencji zasobu archiwalnego w archiwach państwowych. Paragraf 4 "Sposób wypełniania karty zespołu lub zbioru", punkt 9, określający sposób wypełniania rubryki 9 "Pomoce archiwalne": (cyt.) Należy podać wszystkie istniejące aktualne (podkr. HSK) pomoce archiwalne do zespołu: inwentarz do zespołu lub zbioru (książkowy, kartkowy, kartkowy roboczy, drukowany), przewodnik po zespole, indeks (geograficzny, osobowy, rzeczowy), sumariusz. W przypadku zespołów lub zbiorów nieopracowanych, zespołów otwartych oraz zespołów opracowanych należących do grupy A3, należy podać istniejące środki ewidencyjne do zespołu: spis zdawczo-odbiorczy, spis roboczy
Dane w karcie zespołu do pola „Pomoce archiwalne” są pobierane automatycznie z pola „Pomoce archiwalne” w zakładce „Informacje o zespole”, tak więc chyba należy posiłkować się zacytowaną wyżej treścią punktu 9.