Autor Wątek: Ewidencja zasobu archiwum - wykaz spisów - czy oddzielny dla A i B?  (Przeczytany 11554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lebix

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Szanowni Państwo,

Znalazłem jakiś czas temu to forum i stwierdziłem, że jest doskonałą pomocą w porządkowaniu archiwum zakładowego (w którym zaniedbania są kilkudziesięcioletnie).
M.in. dopiero teraz sporządzamy wykaz spisów zdawczo - odbiorczych (wcześniej go w ogóle nie było).

No i dzisiaj wyniknął problem.
Do tej pory poszczególne jednostki przekazywały - według nowych (prawidłowych) zasad - materiały kat. B. A dzisiaj przyszła pierwsza partia kategorii A.

I nie wiemy, czy dla A trzeba założyć oddzielny wykaz spisów zdawczo odbiorczych.
Wydawało mi się, że powinien być jeden wykaz dla całej dokumentacji przekazywanej do archiwum, ale problem w tym, że mamy taki wzór wykazu Pu A 31, który zatytułowany jest (nad tabelą spisu) "Wykaz spisów zdawczo ? odbiorczych materiałów kat. ???".
Co wskazywałoby na to, że  trzeba sporządzić odrębny wykaz spisów dla poszczególnych kategorii.

Bardzo prosiłbym o radę.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Wykaz spisów - czy oddzielny dla A i B?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2009, »
Jeden wykaz spisów dla wszystkich akt. Nie wiem jaki wzór masz (być może to jakaś starsza wersja), ale rzuć okiem tu:
http://www.archiwum.krakow.pl/menu.php wybierz "Nadzór nad archiwami zakładowymi" i "Formularze".

pozdrawiam
Jarek Orszulak

Offline Lebix

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Wykaz spisów - czy oddzielny dla A i B?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2009, »
Wielkie dzięki  :)

Jednak ten internet to prawdziwe błogosławieństwo.

Ale to, o czym pisałem też skądś musi (albo musiało) wynikać, bo znalazłem np. takie coś:
www.bip.goluchow.pl/at/900/1007/wykaz_spisow.doc

Wprawdzie to nie jest ten sam wzór wykazu, który ja miałem wcześniej (z jakiegoś innego źródła, już nie pamiętam jakiego), ale jest taki sam.

Pzdr.

Offline Lebix

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Wykaz spisów - czy oddzielny dla A i B?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2009, »
Już wiem skąd miałem tamten wzór - ze strony Stowarzyszenia Archiwistów Wymiaru Sprawiedliwości (bo to moja branża).

http://www.saws.pl/asp/pliki/Przepisy/Pu-A-31.DOC


Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Wykaz spisów - czy oddzielny dla A i B?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2009, »
W przywołanej przez krzysiekp w sąsiednim wątku instrukcji archiwalnej dla sądów jest mowa tylko o jednym wykazie spisów i tego się trzymaj:
http://www.saws.pl/asp/pliki/Przepisy/1985-8-55.pdf ,  formularz wykazu spisów jest tylko wymieniony w treści.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2009, wysłana przez Jarek »
Jarek Orszulak

Offline Lebix

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Wykaz spisów - czy oddzielny dla A i B?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2009, »
W przywołanej przez krzysiekp w sąsiednim wątku instrukcji archiwalnej dla sądów jest mowa tylko o jednym wykazie spisów i tego się trzymaj:
http://www.saws.pl/asp/pliki/Przepisy/1985-8-55.pdf ,  formularz wykazu spisów jest tylko wymieniony w treści.
pozdrawiam

OK, dzięki.
Aczkolwiek formularz podali taki, jaki podali.

Offline Katarina

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
a proszę mi powiedzieć czy przy tworzeniu wykazu spisów zdawczo - odbiorczych muszę założyć osobny dla kat. A i B? czy można je podać na jednym wspólnym?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Twoje pytanie przeniosłem do odpowiedniego wątku
Jarek Orszulak

Offline Katarina

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Witam, mam jeszcze jedno pytanko odnośnie kategorii archiwalnej i żadnej książki w tym temacie pod ręką. czy przy tworzeniu spisów zdawczo - odbiorczych tym z kat. B nadaje kolejny numer czy numeruje od poczatku. Np. jesli spisy kategorii A zakonczylam na nr 15, to dla spisu dokumentacji niearchiwanej B nadaje nr 16? czy nr 1 jako nowa grupe spisow? bo gubie sie w tym. z jednej strony B zostanie wybrakowana i bedzie luka... wiec logiczniej byloby nadac nowy... ale wtedy przez jakis czas beda sie powtarzac

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
U mnie robi się tak: oddzielnie spisy dla akt kategorii  A i oddzielnie dla B. W związku z tym, jeśli spis kat. A ma np. nr 15, to spis kat. B będzie miał numer kolejny.
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Drogie panie, nie potęgujcie zamieszania. JEDEN wykaz spisów, JEDEN ciąg numeracji dla wszystkich spisów w nim rejestrowanych, bez oddzielania, bez żadnych grup i podgrup, i bez obaw o luki po brakowaniu. W ten sposób każda teczka ma unikalną sygnaturę - i o to właśnie chodzi.
pozdrawiam
Jarek Orszulak