Autor Wątek: Ewidencja kierowców  (Przeczytany 20 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wiolka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Ewidencja kierowców
« dnia: Wczoraj o 06:38 pm »
Witam. Otrzymałam dziś teczki z praw jazdy, ewidencja kierowców do AZ. Proszę mnie poprawić i lub doradzić. Mianowicie:
Po pierwsze
Jeden spis, pozycji przyjmijmy 100. teczki imię i nazwisko alfabetycznie. Wszystkie spisane jako BE10 na spisie, odłożone 5 (nie ma imienia i nazwiska tylko daty skrajne) teczek, w teczkach bezkwasowych zgodnie z zarządzeniem 42 jak pamiętam i kategoria A na okładce. Zrobili już te teczki na etapie wydziału. Powinni moim zdaniem zrobić te 5 teczek jako BE i ja wtedy powiedzmy, wybiorę, zrobię nowy spis i przekształcę na A. Czy oni dają drugi spis z kat A. z tymi pięcioma teczkami.
Po drugie:
Dokumenty w teczkach. jak zauważyłam, są to dokumenty nawet z 1950 roku. Wiem, że do 1950 roku dokumenty stają się automatycznie materiałami archiwalnymi, od 1951 do 1957 podlegają ekspertyzie, a w zarządzeniu jest, że do 1963 wybrać i przekształcić na kategorię A. Materiały archiwalne- proszę mnie poprawić, bo nie pamiętam 1950,1951 czy 1956.
Po trzecie
Przekształcenie dokumentacji rejestracji pojazdu na kategorie A, według tego samego zarządzenia.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Ewidencja kierowców
« Odpowiedź #1 dnia: Wczoraj o 07:00 pm »
https://archiwa.gov.pl/poznaj/dla-instytucji-i-firm/zarzadzanie-dokumentacja/wartosciowanie-dokumentacji/

W zarządzeniu jest, że do 63 z automatu kat. A jeśli chodzi o uprawnienia... Co do reszty to jest to też bardzo dobrze opisane.

Ps. Pewnie mi się nie przyda, ale dzięki za nakierowanie na te stronę. Choć to i tak każde archiwum może po swojemu.
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 07:03 pm wysłana przez Barsa »