Autor Wątek: spis z natury  (Przeczytany 183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline msg

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 47
spis z natury
« dnia: Październik 07, 2024, »
Dzień dobry,
niedawno przejęłam składnicę akt, dla której nie była prowadzona uprzednio żadna dokumentacja a akt w archiwum jest mnóstwo. Wzięłam się za przygotowanie spisu z natury dla całej dokumentacji. I teraz mam pytanie. Powinien być jeden spis dla całej dokumentacji bez względu na kategorię archiwalną uporządkowany wg dat wszczęcia spraw (brak nadanych klas na teczkach)? Akta osobowe powinny być na osobnych spisach? Jeśli tak to czy jeden spis alfabetycznie czy osobne dla każdego roku zakończenia stosunku pracy (jednostka funkcjonuje od 30 lat, spis zawiera 60 pozycji)?
Dziękuję za pomoc

Offline sgt_Wichowski

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: spis z natury
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2024, »
Spisy należy podzielić według kategorii dokumentacji - osobny spis dla A (bezwzględnie, o ile w ogóle masz takie), osobny dla BE-50, osobny dla B-25 osobny dla "niskich" (B-3, B-10 - te ewentualnie można razem). Akta osobowe bezwzględnie na osobnym spisie - lub dwóch, jeżeli mają różne kategorie przechowywania (dla osób zatrudnionych przed 2019, o ile nie złożono odpowiedniego raportu do ZUS - kategoria BE-50; dla osób pozostałych - B-10). Tylko kategoria archiwalna jest decydująca, nie rok zakończenia stosunku pracy. Akurat rok zakończenia stosunku pracy jest tu najmniej istotny ;)

Kolejność dla akt osobowych alfabetyczna, dla pozostałych - według klasy z Jednolitego Rzeczowego Wykazu Akt.

Pozdrawiam!

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: spis z natury
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 07, 2024, »
Różnie można robić... Najwygodniej kategoriami, ale można a czasem taki wymóg jest departamentami/działami.

Na pewno oddzielnie dla kat A i dla kat. B, tutaj można podzielić sobie jak kolega wyżej pisał. Plus oddzielnie na te akta do brakowania.