Autor Wątek: Jaka klasa rzeczowa?  (Przeczytany 649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dragazes

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
Jaka klasa rzeczowa?
« dnia: Luty 08, 2022, »
Witam ponownie,

nurtuje mnie jedno zagadnienie. Osoba, która w mojej pracy odpowiada za wdrażanie EZD wytycza pewne ścieżki przekazywania dokumentacji. Jedną z nich, która dotyczy materiałów przekazywanych na posiedzenia Zarządu, przypisała do konkretnego hasła rzeczowego ("Obsługa organizacyjno-techniczna organów kolegialnych" kat. Bc). Część pracowników wykorzystuje je, druga część z kolei tego typu informacje przekazuje pod swoimi sprawami i hasłami z JRWA, które dotyczą konkretnych zagadnień (np. najem nieruchomości).

Które z rozwiązań jest wg Was poprawne? A może oba? Wydaje mi się, że dobrze byłoby to ujednolicić.

Z góry dziękuje za komentarze do niniejszego postu.

Offline Aleksandra

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Jaka klasa rzeczowa?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 16, 2022, »
Według mnie oba rozwiązania są poprawne. Jeżeli ktoś ma już założoną konkretną sprawę (np. najem nieruchomości) i w ramach tej sprawy przekazuje dokumenty na posiedzenia Zarządu, to jest to po prostu kolejne pismo w tej sprawie, jeżeli natomiast sprawa zaczyna się od przekazania materiałów na posiedzenia Zarządu, to powinna być założona na przypisane tej czynności JRWA - "Obsługa organizacyjno-techniczna organów kolegialnych".

Offline sgt_Wichowski

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaka klasa rzeczowa?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2024, »
Ahoj, pozwoliłem sobie skorzystać z tego wątku, bo ma dość pojemny tytuł, więc po co zakładać nowy...  ;D

Mam problem z wnioskami o dotacje z funduszy międzynarodowych (EOG), których "operatorem" jest nasze ministerstwo. Teraz powiedzcie mi, drodzy, czy to podpada pod współpracę zagraniczną czy krajową? (We wciąż obowiązującym, przedpotopowym JRWA, nie ma takiej kategorii jak "finansowanie z funduszy międzynarodowych" czy coś w tym guście). Dodam, że jest to dokumentacja z 2012, która sobie zalegała na jakiejś płycie CD w kącie magazynu.