Autor Wątek: Korespondencja -upoważnienia  (Przeczytany 370 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Claud

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Korespondencja -upoważnienia
« dnia: Styczeń 12, 2024, »
Witam, mam pytanie
jesteśmy jednostką OPS, pisząc do organu nadrzędnego tj. do gminy prośbę o nadanie upoważnień dla naszych pracowników zawsze piszemy z klasyfikacji 071 tj. "Nawiązywanie kontaktów i określanie zakresu współdziałania z innymi podmiotami na gruncie krajowym"
zastanawiam się czy nie powinno takie pismo wyjść z symbol. 011 tj. "Organizacja własnej jednostki" ?

w załączniku dokładnie jak to wygląda w 011 w naszym JRWA,
ale ujęte jest:
(dot. m.in. aktów założycielskich, statutów, regulaminów organizacyjnych, zmian organizacyjnych, tworzenia i likwidacji, łączenia, rejestracji i odpisów z rejestrów nadanie numeru NIP, REGON, itp. oraz wszelkiej korespondencji w ww. sprawach)



Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 183
Odp: Korespondencja -upoważnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2024, »
Dlaczego w ogóle nie 012?

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Korespondencja -upoważnienia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2024, »
Niby w jaki sposób pisząc do gminy prośbę o upoważnienie nawiązujecie kontakty i określacie zakres współdziałania???
Sprawa dotyczy upoważnień i powinna być rejestrowana pod 012.

Offline Claud

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Odp: Korespondencja -upoważnienia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2024, »
Dziękuję za odpowiedź...:)
No cóż...
Wierzę, że macie rację:)
u nas lawinowo wszystko idzie z 071, dlatego próbuję (a nie mam jeszcze w tym temacie aż takiego doświadczenia) wyłuszczyć to co nadje się pod inne symbole, przede wszystkim pod symbole klasyfikacji, które w objaśnieniach mają użyte "w tym korespondencja...."
Bo zanim wprowadzę pomysł na zmianę, chcę być pewna poprawności takiego wyboru:)
Jestem po szkoleniach, ale spora ilość pytań nasuwa się dopiero teraz.. :/
Może ktoś ma jakieś przykłady co cię w czym ujmuje, albo może polecić jakąś fajną książkę na temat jak stosować JRWA??



Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Korespondencja -upoważnienia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2024, »
JRWA należy stosować tak, jak nazwa sugeruje - tematycznie (Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt).
Nie ma znaczenia z kim jest prowadzona korespondencja w sprawie. Liczy się to czego dotyczy.