Autor Wątek: DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, archiwizacja-zapytanie  (Przeczytany 255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline archiwistaug

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Zapytanie
jak jest w waszych urzędach z:  DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, weszły w życie w 2013 r, czy już przekazywano do archiwum?
Wyłapałam u nas, że traktują to jak "akta osobowe" i twierdzą, że nie mogą oddać, bo wyciągają gdy trzeba wprowadzić zmiany. Powinny robić rocznikami wtedy można przekazywać do archiwum :'(  , a jak u Was to robią?

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, archiwizacja-zapytanie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2023, »
komunikat NDAP
Ze względu na brak w jednolitych rzeczowych wykazach akt odrębnej klasy dedykowanej zagadnieniu gospodarowania odpadami komunalnymi proponujemy, aby w grupie rzeczowej:

    3137 ? ?Opłata administracyjna? ?klasyfikować zagadnienia z zakresu ustalania wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi (wykazy, deklaracje ?śmieciowe?, postępowania, decyzje, odwołania i zażalenia do SKO, itp.);
    7000 ? ?Wyjaśnienia, interpretacje, opinie, akty prawne dotyczące zagadnień z zakresu gospodarki komunalnej? ? klasyfikować zagadnienia z zakresu zapytań ze strony przedstawicieli gminy do innych podmiotów , opinie, interpretacje, akty prawne, wytyczne systemowe w zakresie stosowania przepisów ustawy;
    7030 ? ?Ustalanie wysokości opłat za usługi komunalne oraz zatwierdzanie cenników opłat za usługi komunalne? ? klasyfikować zagadnienia z zakresu ustalania wysokości opłat oraz ich weryfikacji i zmian;
    7031 ? ?Zlecanie podmiotom zewnętrznym świadczenia usług komunalnych? ? klasyfikować zagadnienia z zakresu zawieranych umów, aneksów, harmonogramów, protokołów odbioru, korespondencji dotyczącej realizacji umów z odbiorcami odpadów, kompostowniami, sortowniami, składowiskami;
    7032 ? ?Kontrolowanie jakości dostarczanych usług komunalnych? ? klasyfikować zagadnienia z zakresu monitorowania bieżącego wykonywania zaleceń, kontroli wykonania zaleceń, bieżącej korespondencji z firmami dokonującymi odbioru odpadów;
    0541 ? ?Własne akcje promocyjne i reklamowe gminy? ? klasyfikować zagadnienia z zakresu programów edukacyjnych, informacji dla mieszkańców w zakresie organizacji zbiórek leków przeterminowanych, zużytego sprzętu, baterii, selektywnego zbierania odpadów komunalnych itp.;
    0640 ? ?Sprawozdawczość na terenie całej gminy? ? klasyfikować zagadnienia z zakresu sprawozdań dla marszałków województw oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska (sprawozdanie roczne).

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, archiwizacja-zapytanie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2023, »
Zapytanie
jak jest w waszych urzędach z:  DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, weszły w życie w 2013 r, czy już przekazywano do archiwum?
Wyłapałam u nas, że traktują to jak "akta osobowe" i twierdzą, że nie mogą oddać, bo wyciągają gdy trzeba wprowadzić zmiany. Powinny robić rocznikami wtedy można przekazywać do archiwum :'(  , a jak u Was to robią?
zgadza się, że deklaracje "podchodzą" pod symbol 3137 z okresem B10. Ale u mnie oddają tradycyjnie, po 2 latach przechowywania w komórce. A jeśli są zmiany to jest to traktowane jako "nowa deklaracja" i jest dokumentem z danego roku

Offline archiwistaug

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, archiwizacja-zapytanie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2023, »
Chodziło mi o to, czy już odbieraliście do archiwum fizycznie, panie twierdzą, że muszą mieć cały czas na stanowisku!? Przecież dane, nawet jeśli się zmieniają trafiają do bazy w programie!

Offline archiwumUM

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, archiwizacja-zapytanie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2023, »
Chodziło mi o to, czy już odbieraliście do archiwum fizycznie, panie twierdzą, że muszą mieć cały czas na stanowisku!? Przecież dane, nawet jeśli się zmieniają trafiają do bazy w programie!
No tak jak napisałem wcześniej. U mnie zdają po upływie 2 lat w komórce i jakoś nie sięgają do tych danych (po pierwsze mamy wspomagający system klasy EZD gdzie skanujemy deklaracje, po drugie koleżanki w "odpadach" też mają swój system).

Offline archiwistaug

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 17
Odp: DEKLARACJA O WYSOKOŚCI OPŁATY ZA ODPADY, archiwizacja-zapytanie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 20, 2023, »
No i dziękuję :)