Autor Wątek: Spis dokumentacji niearchiwalnej  (Przeczytany 328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KatarzynaS

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Spis dokumentacji niearchiwalnej
« dnia: Listopad 14, 2023, »
Dzień dobry, zaczynam swoją "przygodę" z archiwizacją. Składnica akt została mi przekazana w nieuporządkowanym stanie. Staram się to wszystko ogarnąć i przekazać część dokumentów do brakowania. Czy mogłabym prosić o kilka porad? Czy w spisu na brakowanie jako liczbę tomów podaje się liczbę teczek w kartonach czy liczbę kartonów? Czy spis na brakowanie musi być osobny dla każdej komórki (np. osobny dla świadczeń rodzinnych i osobny dla pomocy społeczne)?
Bardzo proszę o pomoc, byłam na kursie ale takie praktyczne tematy nie były tam poruszane  :o

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Spis dokumentacji niearchiwalnej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2023, »
1. Liczbę teczek
2. Moze być kilka komórek na spisie, możesz zastosować śródtytuły, ale to nie jest obligatoryjne.
Zobacz stronę swojego Archiwum Państwowego i stosuj ich wzory.

Offline KatarzynaS

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Spis dokumentacji niearchiwalnej
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2023, »
Dziękuję bardzo! :)

A czy w spisie na brakowanie należy podawać zbiorcze informacje o każdym spisie zdawczo-odbiorczym czy każda pozycja osobno? Np. spis nr. 1 ma kilka pozycji i różne daty skrajne to czy w spisie na brakowanie również podaje tyle pozycji co jest na spisie z-o czy można połączyć? Przykład spis z-o 1 ma trzy pozycje teczek (takie same tytuły, różne daty skrajne) z datami skrajnymi 1991-2010, 2000-2010, 2010. czy w spisie na brakowanie mogę dać "teczki zbiorcze - daty skrajne 1991-2010"?

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Spis dokumentacji niearchiwalnej
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 14, 2023, »
Można łączyć, można robić spis z natury.... Ale tak szczerze to łatwiej przekopiować po prostu dane ze spisu z-o na spis na brwkownie.