Autor Wątek: Dokumentacja "nie do końca" przejęta  (Przeczytany 256 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bubus

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 64
Dokumentacja "nie do końca" przejęta
« dnia: Listopad 06, 2023, »
Witam. W naszej jednostce ze względów logistycznych nie ma szans na sprawdzanie teczek przed przekazaniem na miejscu w komórce, tylko akta są zwożone i sprawdzane dopiero w archiwum. Niestety po przejęciu archiwum po moim poprzedniku doszedłem do dokumentacji, która niby jest przygotowana, ale już widzę, że nie wszędzie są spisy z-o (czasem w ogóle nie były prowadzone), kat B25 nie ma wyjętych zszywek etc. Generalnie instrukcja kancelaryjna została olana przez ten dział. Jest tego na tyle sporo ,że nie mam na to teraz czasu. Spis z-o nie został jeszcze podpisany, jest w wersji roboczej przesłany przez dział do weryfikacji. Chcę zmienić te praktyki od nowego roku, ale na ten moment czy jedynym wyjściem jest zwrot tej dokumentacji do poprawy, czy istnieje furtka w postaci dodania do spisu adnotacji, że "dokumentacja była prowadzona niezgodnie z obowiązującą instrukcją kancelaryjną i komórka przekazująca ponosi pełną odpowiedzialność za potencjalne rozbieżności ze stanem faktycznym"? Uprzejmie proszę o poradę.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Dokumentacja "nie do końca" przejęta
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2023, »
Jeżeli nie zostało to oficjalne przyjęte do archiwum to nie odpowiadasz za kompletność dokumentacji itd. Spróbuj zwrócić te dokumenty do poprawy i tyle.
Niestety może się okazać, że zostaniesz zmuszony do przyjęcia tych akt... Nie raz słyszałem, że dyrekcja jednostki, z różnych powodów (brak miejsca w komórce; troska o dokumenty, bo w komórce jeszcze ktoś by je zniszczył; czy po prostu oddanie ich do archiwum, bo tam jest ich miejsce a kto się tam będzie przejmował porządkowaniem) wymusza na AZ przyjmowanie nieuporządkowanej dokumentacji.