Autor Wątek: Karta ewidencyjna czasu pracy  (Przeczytany 735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewelina_907

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 109
Karta ewidencyjna czasu pracy
« dnia: Wrzesień 06, 2023, »
Kadrowa ma u siebie w szafkach karty ewidencyjne czasu pracy (takie jak w załączeniu) z lat do 2010 oraz 2011 wzwyż wszystkich pracowników (pracujących i juz nie pracujących). Do roku 2010 z JRWA jest to kategoria BE5. Jest to dokumentacja po kimś oraz jej aktualna. Po prostu osoba przed nią nie zdawała nic do archiwum. Powiedzcie mi czy przy kategorii BE5 trzeba robic spisy spraw? Czy po prostu jak ona chce zdać te karty do archiwum to oddaje bez spisu?? chodzi mi najbardziej o te do roku 2010. Wtedy ja bym się wzieła za ekspertyzę.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2023, »
Spisy spraw nie zależą od kategorii a od tego czy dana dokumentacja tworzy lub nie sprawy. Ta w mojej ocenie nie tworzy.
Do AZ zawsze przyjmujesz na podstawie spisów z-o. Chyba, że szef Ci coś każe, najlepiej na piśmie lub w grę wchodzi jakaś sukcesja lub po prostu "ratowanie cennych" dokomentow.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2023, »
Ponieważ karty ewidencji czasu pracy nie tworzą akt spraw, nie prowadzi się dla nich spisu spraw.
Natomiast wszelka dokumentacja przekazywana do AZ wymaga ujęcia na spisach zdawczo-odbiorczych.
Jeśli przyjmiesz bez spisu, sama będziesz musiała go sporządzić.

Cytuj
Do roku 2010 z JRWA jest to kategoria BE5.
Skoro nie zostały wybrakowane do końca 2018 r. to teraz już BE10, zaś te z 211 r. B10 (zasada kategorii o wartości wyższej).
Przy czym karty jednego pracownika należy przekazać do AZ jako jedna jednostkę archiwalną, zaś okres przechowywania liczyć od ustania stosunku pracy.

Osobiście nie przyjąłbym kart osób wciąż pracujących - jest to część dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy, którą należy prowadzić przez cały okres zatrudnienia (analogicznie do akt osobowych).
Jeśli po 2018 r. wprowadziliście (zgodnie z rozp. MRPiPS) odrębne teczki dla każdego pracownika na tego typu dokumentację, karty należy dołożyć do tych teczek.

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2023, »
Akurat jeśli chodzi o podnoszenie kategorii akt z lat ubiegłych o aktualnie obowiązującej w jrwa lub w przepisach prawa to ja podzielam Twoje zdanie. Lecz spotkałem się w AP czy u różnych archiwistów AZ z różnymi do tego podejściami... Dlatego ja zawsze w zarządzeniu wprowadzającym normatywy dodaje pkt. że kwalifikujemy według nowego JRWA, bo dla niektórych nie jest to takie oczywiste.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2023, »
Cytuj
Dlatego ja zawsze w zarządzeniu wprowadzającym normatywy dodaje pkt. że kwalifikujemy według nowego JRWA, bo dla niektórych nie jest to takie oczywiste.
Również stosuję tę praktykę.

Offline ewelina_907

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2023, »
Dlatego ja zawsze w zarządzeniu wprowadzającym normatywy dodaje pkt. że kwalifikujemy według nowego JRWA, bo dla niektórych nie jest to takie oczywiste.

w jaki sposob ? mozna na przykladzie pokazac jak Pan to robi??

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2023, »
Ale BE5? Kto to zatwierdzał, żeby takie karty poddawać ekspertyzie? Kto tam pracuje? Twórcy przełomowych konstrukcji, wizjonerzy, nobliści?
prawy obrońca lewego słupka

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2023, »
W sumie dopiero teraz na to zwróciłem uwagę. Ewelina pracuje w UG - zaś w latach 2000-2010 w JRWA dla gmin karty ewidencji czasu pracy miały kat. B10. Natomiast od 2011 - B5. Więc skąd to BE?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 07, 2023, wysłana przez Rovan »

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 07, 2023, »
Dlatego ja zawsze w zarządzeniu wprowadzającym normatywy dodaje pkt. że kwalifikujemy według nowego JRWA, bo dla niektórych nie jest to takie oczywiste.

w jaki sposob ? mozna na przykladzie pokazac jak Pan to robi??

Zawsze normatywy wprowadzasz zarządzeniem i tam można coś dopisać typu właśnie, że w związku z nowym jrwa robi się przekwalifikowanie w górę, gdy w nowym jrwa jest wyższa kat. Jednak to tylko taka ciekawostka w Twoim przypadku, bo gminy jrwa mają narzucone rozporządzeniem.
Ps. Taka ciekawostka... ja spotkałem się z tym, chyba nawet w dwóch przypadkach, że panie kadrowe dla takich kart chciały kategorie B50.

Offline ewelina_907

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 109
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2023, »
W sumie dopiero teraz na to zwróciłem uwagę. Ewelina pracuje w UG - zaś w latach 2000-2010 w JRWA dla gmin karty ewidencji czasu pracy miały kat. B10. Natomiast od 2011 - B5. Więc skąd to BE?

Właśnie teraz zauważyłam. Nie wiem skąd kadrowa wziela tą kategorię ale wg mnie wygląda to tak:
*w latach 2003-2010 -> karty ewidencji czasu pracy pod pozycją 1310 kategoria B10;
*w latach od 2011 ->  rozliczenia czasu pracy pod pozycją 2342 kategoria B5

Czy dobrze?

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2023, »
Tak. Tylko musisz pamiętać, że od 2019 dokumentacja personalna(dość ogólne sformułowanie) już B10.
prawy obrońca lewego słupka

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Karta ewidencyjna czasu pracy
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2023, »
Cytuj
w latach od 2011 ->  rozliczenia czasu pracy pod pozycją 2342 kategoria B5

Czy dobrze?

2011-2018 B5
2019-obecnie B10
dokumentacja niewybrakowana do końca 2018 r. przekwalifikowanie do kat. B10
Okres przechowywania liczony od ustania stosunku pracy.