Autor Wątek: Brakowanie dokumentacji BE  (Przeczytany 579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewelina_907

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 109
Brakowanie dokumentacji BE
« dnia: Sierpień 31, 2023, »
Powiedzcie mi jak wygląda u Was procedura brakowania dokumentacji BE? U nas po wysłaniu wniosku do AP , AP przyjezdza do UG i wykonuje ekspertyzę dokumentacji BE. Tylko nie wiem czy mam naszykować dokumentację BE z TYLKO danej jednej komorki organizacyjnej czy mogę z kilku? Jak myslicie?

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brakowanie dokumentacji BE
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 31, 2023, »
To zależy ile dokumentacji wpisałeś do wniosku. Jeśli tylko z jednej komórki to tylko tą dokumentację. Chyba, że stworzyłeś kilka odrębnych wniosków. Generalnie archiwista, który do ciebie przyjedzie będzie chciał sprawdzić wszystko z wniosku. Ale to zależy ile tego jest, z ilu lat, czy będzie chciał porównywać kopie z oryginałami i kazać wyciągać inną dokumentację, itp.  Czy dokumentacja jest powtarzalna, ale wytwarzana w dużej liczbie.
prawy obrońca lewego słupka

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Brakowanie dokumentacji BE
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2023, »
W jednej instytucji robiłem sam. Mało tego było ok. 0,5 metra, czas pandemii. W drugiej pani kontrolująca przejrzała część, ponieważ po pierwsze czasu nie wystarczyło, a po drugie powiedziała, że będzie się dokształcać z zakresu tematycznego analizowanej dokumentacji. Z tym, że w tym drugim przypadku dosyć długo to trwało (ok. 2 lata), bo dopiero podczas kontroli planowanej.
pozdrawiam