Autor Wątek: Druki ścisłego zarachowania - bloczki mandatowe  (Przeczytany 315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 231
Mam taką zagwozdkę...Księgowość gromadzi i rozlicza bloczki mandatowe w klasie 8145 (rozliczenie bloczków mandatowych), która ma kat.B5. W naszym JRWA istnieje klasa Ewidencja druków ścisłego zarachowania, która ma kat.B10. Jednakże wydział gromadzi dokumentację pod hasłem o 5 letnim okresie przechowywania, mimo iż mandaty jako druki ścisłego zarachowania powinny mieć  kat. B10 (tak twierdzi księgowość i przedłuża z tego względu okres przechowywania tych dokumentów w archiwum zakładowym). Właściwie to czy każde rozliczenie z druków ścisłego zarachowania musi być przechowywane przez 10 lat czy tylko ewidencja tych druków? Może trzeba tę dokumentację podzielić na dwie teczki? A może wszystko do tej o kat.B5? Na co jest więc przeznaczona na klasa o kat.B5? Może ktoś mógłby mi coś doradzić?

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 183
Odp: Druki ścisłego zarachowania - bloczki mandatowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2023, »
Ja bym przyjmował to z symbolem, który nadal dział ale zakwalifikował na B10 i problem z głowy. Dużo tego raczej nie jest.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Druki ścisłego zarachowania - bloczki mandatowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2023, »
Dzięki, ale jak mam to konkretnie zrobić? Przyjąć pod znakiem, który ma kat. B5 i zmienić na spisach i na teczkach kategorię na wyższą  pisząc w uwagach, że błędnie zaklasyfikowano do tej klasy a powinna być inna?

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 183
Odp: Druki ścisłego zarachowania - bloczki mandatowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2023, »
Tak szczerze to jak zrobisz to będzie dobrze.. to jest "tylko kat B", na kontroli nikt na to nie zwróci uwagi. Skoro i tak musisz przedłużać okres przechowywania to ja bym to od razu dał w spisie na B10 i oczywiście na teczkach.
Albo wojenka z księgowością, że jednak po 5 latach brakujemy zgodnie z JRWA.