Autor Wątek: Dokumantacja Bc - niszczenie w praktyce  (Przeczytany 384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 231
Dokumantacja Bc - niszczenie w praktyce
« dnia: Lipiec 17, 2023, »
Mam pytanie odnośnie niszczenia kat. Bc. Jak to jest w praktyce? Czy np. komórki organizacyjne przed przekazaniem akt do archiwum porządkując je mogą zbędne wtórniki potrzebne do bieżącej pracy wrzucić do niszczarki? Czy wymagacie aby taką dokumentację klasyfikować wkładać np. do kartonów i przy najbliższej okazji wystąpić z wnioskiem do AP i po uzyskaniu zgody wrzucić do niszczarki na stanowisku pracy? Czy też ten wniosek trzeba napisać tylko wtedy, gdy dokumentacja Bc jest już w archiwum, a jeśli jest w komórkach organizacyjnych to może być zniszczona. Jakie przyjmujecie kryteria. Podzielcie się proszę, bo chyba mam mętlik w głowie :-[

Offline Barsa

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Dokumantacja Bc - niszczenie w praktyce
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 17, 2023, »
Jeżeli ktoś ma jakieś swoje robocze materiały i kopie oryginałów, które ma u siebie to ja wtedy mówię zawsze żeby to niszczyć we własnym zakresie.
Jeżeli natomiast orginalny są gdzieś indziej i jest to kat. A lub coś innego poważnego to wtedy trzeba to oddać do archiwum, musi być odpowiednio spisane i podane normalnej procedurze brakowania.
Tylko, że z Bc jest ten problem, że często AP jest mocno upierdliwe a na pewno jak dasz tylko adnotacje w uwagach pt. "Orginały w kat. A" czy coś takiego to licz się z tym, że to nie przejdzie i trzeba będzie dla każdej pozycji podać sygnaturę gdzie to jest....
Ogólnie znam archiwistów, którzy Bc do AZ za bardzo nie przyjmują i już sam sobie odpowiedz co się z tym dzieje.

Offline łucja

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 231
Odp: Dokumantacja Bc - niszczenie w praktyce
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2023, »
Dziękuję za odpowiedź :)