Autor Wątek: JRWA  (Przeczytany 439 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Trelka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
JRWA
« dnia: Czerwiec 06, 2023, »
dzień dobry, chciałabym wprowadzić w a.z. teczki zbiorcze świadczeniobiorców i uaktualnić nasz jrwa i tu mam pytanie: czy mogę ten dopisek, który wszędzie widzę pod numerami 513, 524 i 536 "dopasować" do naszego aktualnego jrwa? u nas numeracja klas wygląda bowiem nieco inaczej - w załączniku
tym sposobem u mnie teczki zbiorcze byłyby pod numerami: 518, 527 i 534? dobrze to rozumiem? tylko czy mogę np: w ewentualnej klasie "518 teczki zbiorcze" zawrzeć sprawy z klas od 510 do 516? Czy mam możliwość w moim jrwa tylko dodanie teczek zbiorczych pod numerem 54 i tam doprecyzować co mogłoby wchodzić do takiej teczki zbiorczej?
byłabym wdzięczna za rady...

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: JRWA
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2023, »
Cytuj
czy mogę ten dopisek, który wszędzie widzę pod numerami 513, 524 i 536 "dopasować" do naszego aktualnego jrwa?

Ten dopisek:
"dla każdego wnioskodawcy (rodziny lub osoby fizycznej) można prowadzić teczkę zbiorczą" itd. umieszczasz przy klasie dla teczki zbiorczej. Konkretny symbol klasyfikacyjny, pod którym jest ona ujęta to kwestia drugorzędna - w jednym wykazie będzie to 513, w innym 518.

Cytuj
tym sposobem u mnie teczki zbiorcze byłyby pod numerami: 518, 527 i 534? dobrze to rozumiem? tylko czy mogę np: w ewentualnej klasie "518 teczki zbiorcze" zawrzeć sprawy z klas od 510 do 516? Czy mam możliwość w moim jrwa tylko dodanie teczek zbiorczych pod numerem 54 i tam doprecyzować co mogłoby wchodzić do takiej teczki zbiorczej?

Pod względem poprawności budowy JRWA ma większego znaczenia, czy stworzysz osobne klasy dla teczek zbiorczych w ramach każdego typu świadczeń, czy jedna klasę dla wszystkich teczek zbiorczych, niezależnie od rodzaju świadczeń. Spotkałem się z oboma podejściami.
Ta druga metoda jest o tyle wygodniejsza, że całość dokumentacji jednego wnioskodawcy trafi do jednej teczki zbiorczej, nawet jeśli pobiera on kilka rodzajów świadczeń.
Podczas gdy w pierwszym przypadku taki wnioskodawca będzie miał kilka teczek zbiorczych, osobno dla każdego typu świadczeń.

Offline Trelka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: JRWA
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2023, »
bardzo dziękuję za szybką odp  ;D
czyli mogę zawrzeć wszystko pod nr 54 w moim przypadku lub podzielić na mniejsze części, ok rozumiem
a dzieląc na rodzaje świadczeń (mniejsze części) czy nie będzie błędem zawarcie klas 510-516 pod klasą 518 jako tą zbiorczą? nie mam możliwości dodać tutaj numeru dwucyfrowego (wyższej klasy) bo już jest zajęty co widać w załączniku; nie jestem pewna czy to poprawne aby w klasach tego samego rzędu jedna była jako teczka zbiorcza?
a może to byłoby lepsze rozwiązanie dla pracowników bo dzieląc to na rodzaje świadczeń może łatwiej będzie im oddawać akta do archiwum, szybciej "pakiet" spraw dla przykładowego Kowalskiego się zakończy...

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: JRWA
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 06, 2023, »
Cytuj
nie jestem pewna czy to poprawne aby w klasach tego samego rzędu jedna była jako teczka zbiorcza?
Jest to poprawne. Teczka zbiorcza może być ujęta w tym samym rzędzie co dokumentacja, która gromadzi, jak i w rzędzie wyższym.

Cytuj
a może to byłoby lepsze rozwiązanie dla pracowników
Jak pisałem wcześniej, oba podejścia są praktykowane. Jeśli wolicie mieć odrębne teczki zbiorcze dla każdego typu świadczeń, nic nie stoi na przeszkodzie.
Można wręcz powiedzieć, że NDAP zaleca to rozwiązanie - zostało zastosowane w przykładowym wykazie akt dla OPS:
https://archiwa.gov.pl/wp-content/uploads/2022/05/Przykladowa-klasyfikacja-i-kwalifikacja-dokumentacji-z-OPS-2013.pdf

Offline Trelka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: JRWA
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 06, 2023, »
super, dziękuję  :) :) :)
a z własnego doświadczenia- tak z ciekawości, którą opcję wybrałbyś dla siebie? jeżeli mogę zapytać  ;)

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: JRWA
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 06, 2023, »
Osobiście wolałbym mieć jedną teczkę zbiorczą na na każdego klienta. W końcu to jest największa zaleta całego konceptu teczki zbiorczej.

Offline Trelka

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 21
Odp: JRWA
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 06, 2023, »
pięknie dziękuję  ;D