Autor Wątek: błąd w spisie zd-odb  (Przeczytany 491 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
błąd w spisie zd-odb
« dnia: Październik 18, 2022, »
Witam! Mama problem. Kiedyś przyjąłem dokumentację kat A, której nie powinienem przyjmować. Dzisiaj mam taką sytuację, że na spisie jest co innego a na teczkach też co innego. Nie pytajcie dlaczego, stało się, popełniłem błąd. Macie pomysł jak to poprawić?

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: błąd w spisie zd-odb
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2022, »
na czym polega ten błąd?

Offline szymek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Odp: błąd w spisie zd-odb
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2022, »
Błąd polega na tym, że swego czasu przyjmując dokumentację archiwalną, nie posiadając przygotowania i wiedzy, przyjąłem teczki, na których są inne hasła i podtytuły niż na spisie zd-odb. Mówiąc ogólnie, można powiedzieć, że powinienem utworzyć nowy spis, bo na tym co jest chyba już nic się zrobi. Np. teczka nr 1 Budżet powiatu u jego zmiany a na spisie pod tą pozycją rewizja budżetu i jego bilansu. Na domiar złego, dokumentację przyjąłem grubo przed 2011. Takie kwiaty.

Offline KasiaKatarzyna

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Kobieta
Odp: błąd w spisie zd-odb
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2022, »
Ja bym zrobiła nowy spis o tym samym numerze co błędny i jeśli jeszcze pracuje pracownik, który go podpisał poprosiła bym o podpisanie,-(jeśli nie ma już pracownika to zrobiła bym nowy spis i sporządziła notatkę o błędzie w przyjęciu dokumentacji) lub wycofała bym tamten spis z zasobów archiwalnych i przyjęła bym od nowa dokumentacje ale już z datą aktualną.

Offline szymek

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 23
Odp: błąd w spisie zd-odb
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 20, 2022, »
Dzięki za podpowiedź!