Autor Wątek: RMUA i PZU  (Przeczytany 433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Weronika7

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
RMUA i PZU
« dnia: Sierpień 23, 2022, »
1) Chciałabym dowiedzieć się jaki jest okres przechowywania dla RMUA? Mam dokumenty z lat 1999 - 2014. Niby chyba pracodawca nie musi tego przechowywać, ale na innych stronach jest napisane, żeby zostawić.

2) Co zrobić z dokumentami z PZU (są tam deklaracje przystąpienia i grupowe rozliczenia i oświadczenia z lustracji obsługi ubezpieczenia grupowego, wszystko z lat 1988 - 2008)? Chyba z tych lat nie trzeba tego przechowywać, tak?

Offline Czarny1986

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: RMUA i PZU
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2022, »
Witam,
U mnie te raporty są archiwizowane, tak kadry chcą a ja w to nie wnikam. Pytanie czy Pani jednostka jest jednostką udżetową? Czy jest wprowadzony Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt? Jeżeli tak to musi Pani sprawdzić w ubezpieczeniach osobowych w klasie 1 1 A jeżeli nie to można się podeprzeć wzorcowym JRWA w pierwszym przypadku będzie to 171, Obsługa ubezpieczenia społecznego - B5, a w drugim, 174 ubezpieczenia zbiorowe, pracownicze itp. B10. Jednak jeżeli nie ma wykazu akt to najpierw bym się tym zajął i wstrzymał się z brakowaniem do momentu jego zatwierdzenia.
Pozdrawiam

Offline Weronika7

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: RMUA i PZU
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2022, »
Witam,
U mnie te raporty są archiwizowane, tak kadry chcą a ja w to nie wnikam. Pytanie czy Pani jednostka jest jednostką budżetową? Czy jest wprowadzony Jednolity Rzeczowy Wykaz Akt? Jeżeli tak to musi Pani sprawdzić w ubezpieczeniach osobowych w klasie 1 1 A jeżeli nie to można się podeprzeć wzorcowym JRWA w pierwszym przypadku będzie to 171, Obsługa ubezpieczenia społecznego - B5, a w drugim, 174 ubezpieczenia zbiorowe, pracownicze itp. B10. Jednak jeżeli nie ma wykazu akt to najpierw bym się tym zajął i wstrzymał się z brakowaniem do momentu jego zatwierdzenia.
Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za odpowiedź. To nie jest jednostka budżetowa. Już zorientowałam się jak z tymi ubezpieczeniami. Ktoś mi to wytłumaczył na innej stronie.