Autor Wątek: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze  (Przeczytany 9301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dominik

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 13
Witajcie

w jakim przepisie urzędowym znajdują się druki: spisu zdawczo-odbiorczego, wykazu spisów zdawczo-odbiorczych i karty udostępniania akt?
Nie chodzi mi o Instrukcję Kancelaryjną tylko o Zarządzenie; Rozporządzenie  ministerialne tudzież z NDAP będące podstawą dla Instrukcji Kancelaryjnej czy Archiwalnej.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, wysłana przez Jarek »

Offline monika85

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 5
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2012, »
Proszę o informacje czy po wejściu Rozporządzenia z 18 stycznia 2011 r. wprowadzali państwo nowe formularze spisów zdawczo - odbiorczych, kart udostępnienia dokumentów itp. na drodze odgórnego zarządzenia kierownika podmiotu czy wystarczy opracowanie powyższych formularzy przez archiwum i rozesłanie po wydziałach do stosowania.
Proszę jeszcze o rozwianie moich wątpliwości - czy dokumenty wytworzone przed wejściem w życie rozporządzenia z 18 stycznia 2011 r. należy spisywać na nowych wzorach spisów zdawczo - odbiorczych i wypożyczać na nowych kartach udostępnienia opracowanych na podstawie powyższego rozporządzenia. Moje wątpliwości wynikają z paragrafu 7 - "Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie do dokumentacji powstającej i napływającej do podmiotu od dnia 1 stycznia 2011 r."

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2012, »
Tak, należy wprowadzić nowe wzory druków, gdyż poprzednie straciły ważność w styczniu 2011 r.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2012, »
Na czym polega zmiana w  druku karty udostępnienia od 2011r. ?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2012, »
Na czym polega zmiana  wykazów spisów zdawczo-odbiorczych od 2011r. ?

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2012, »
Na czym polega zmiana formularza spisów zdawczo-odbiorczych ?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2012, »
Ja nie napisałem, że są konieczne jakieś zmiany we wzorach w/w druków. Rzecz w tym, że druki obowiązującego do 31 grudnia 2010 r. miały umocowanie np. w instrukcjach archiwalnych regulujących organizację i funkcjonowanie archiwów zakładowych. W styczniu 2011 r. ogłoszono rozporządzenie w sprawie instrukcji kancelaryjnych, jrwa i instrukcji archiwalnych. W instrukcji archiwalnej nie zostały uregulowane wzory druków. Ale poprzednie instrukcje straciły ważność z chwilą opublikowania nowego rozporządzenia. Należało więc wprowadzić np. zarządzeniem kierownika jednostki wzory druków do stosowania w archiwum zakładowym z mocą obowiązującą od 1 stycznia 2011 r. Wzory te mogą być takie, jak stosowano dotąd. Ja zmodyfikowałem np. spis zdawczo-odbiorczy dodając kolumnę pt. "rok założenia teczki" (zgodnie z instrukcją archiwalną). Kartę zastępczą i kartę udostępnienia/wypożyczenia akt również zmieniłem. Poza tym należało wprowadzić wzór spisu zdawczo-odbiorczego informatycznych nośników danych, dokumentacji przekazywanej ze składu chronologicznego etc... Wzór opisu teczki aktowej też się przecież zmienił...

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2012, »
Stany, czy nie można było tego w jednym poście napisać?

Na czym polega zmiana formularza spisów zdawczo-odbiorczych ?
W nowym spisie obok podpisu zdającego i przyjmującego powinien znaleźć się obowiązkowo podpis kierownika komórki zdającej akta

Na czym polega zmiana  wykazów spisów zdawczo-odbiorczych od 2011r. ?
Obok danych, które do tej pory widniały w wykazie spisów powinna się znaleźć obowiązkowo kolumna "Komórka która wytworzyła akta"

Na czym polega zmiana w  druku karty udostępnienia od 2011r. ?
A w tym wypadku chodzi bardziej o terminologie, bo według nowej instrukcji wypożyczanie odbywa się poprzez złożenie "wniosku", a nie "karty udostępnienia"

Jednym słowem przydałoby się unormować w każdej instytucji własne formularze, ale wg. wytycznych z instrukcji archiwalnej.


Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2012, »
Racja, zapomniałem już, że te elementy też zmieniałem  :D

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2012, »
    Przepraszam za rozlazłość pytań. Przyznaję, że ja nic nie zmieniałem, a jak przeczytałem o tych drukach , zacząłem po kolei sprawdzać na stronach Archiwów  Państwowych , i  nie znalazłem zmian we wspomnianych wzorach druków. Dodam, że w wykazach  spisów z-o , w uwagach zaznaczam komórkę która wytworzyła akta , w spisach z-o , tylko dodatkowy podpis , więc druku nie zmieniam, a wniosek  ?  , no karta jest tym wnioskiem, w tym druku jest wszystko co jest wymagane.
Sprawdzałem na stronie swojego AP , oraz AP Kraków  i  Rzeszów.

Pozdrawiam

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2012, »
Ja też nic nie zmieniałam. Do ap wysyłamy na tych samych drukach wszystko i się jeszcze nie przyczepili, więc chyba jest dobrze :)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja zasobu archiwum zakładowego - formularze
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 20, 2012, »
Formularze publikowane na stronach archiwów państwowych mają charakter ogólny, tzn. mogą służyć za wzór do stosowania np. w składnicach akt). Mnie jako pracownika prowadzącego archiwum zakładowe obowiązuje instrukcja archiwalna stanowiąca załącznik do rozp. PRM z 18 I 2011 r. W instrukcji tej jest wyszczególnione, jakie elementy poszczególne spisy powinny zawierać. Więc chyba nie jest dobrze...