Autor Wątek: Archiwizowanie social media w tradycyjnym az  (Przeczytany 533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sindbad1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Archiwizowanie social media w tradycyjnym az
« dnia: Kwiecień 12, 2022, »
Witam.
Jeśli w złym miejscu dodałem temat to proszę o poprawę.
Proszę o pomoc. Czy są jakieś podstawy prawne czy opracowania dotyczące w jaki sposób przekazywać zarchiwizowane dokumenty z np. ze strony internetowej własnego zakładu pracy. Dokłądnie chodzi o to, że u mnie jest prowadzony system tradycyjny a bardzo dużo spraw prowadzonych jest w social media. Czy drukować informacje ze stron internetowych i przekazywać do az czy może oddawać materiały papierowe (źródłowe) które znajdują się w komórkach org. i które zostały wrzucone na stronę internetową.
Dzięki i pozdrawiam.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archiwizowanie social media w tradycyjnym az
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2022, »
A jaka to Instytucja??? jesteście pod nadzorem ???i co znaczy że dużo spraw jest w social media??? jaki jest obieg spraw???  na razie taka archiwizacja nie jest opisana...

Offline Sindbad1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Odp: Archiwizowanie social media w tradycyjnym az
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2022, »
Oczywiście jesteśmy jako urząd pod nadzorem archiwalnym. Ta sprawa naprawdę jest nieciekawa, ponieważ duża ilość dokumentów wytworzonych w komórkach jest wrzucana do internetu. To powoduje, że występuje gwałtowna niechęć aby takie sprawy trzymać nie tylko w internecie ale i na papierze. Ja wiem jak brzmią przepisy i ik ale taka sytuacja na pewno nie dotyczy tylko mnie.

Offline Sindbad1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Odp: Archiwizowanie social media w tradycyjnym az
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2022, »
Obieg spraw jest oczywiście tradycyjny

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Archiwizowanie social media w tradycyjnym az
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2022, »
a czy IK reguluje załatwianie spraw w social media??? raczej nie co ??? najlepiej zadzwonić do swojego AP...

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Archiwizowanie social media w tradycyjnym az
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2022, »
Temat był już poruszany tutaj http://www.ifar.pl/index.php/topic,4391.msg29370.html#msg29370
Jeżeli masz system tradycyjny to papier musi być, a czy komórka przekazująca rozwiąże to drukowaniem postów czy dołączaniem materiałów źródłowych, to ich decyzja, byleby zachowali komplet informacji.