dziennik korespondencyjny

Zaczęty przez Agnieszka1984, Styczeń 04, 2022,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnieszka1984

W jaki sposób nalezy prawidlowo zarchiwizowac dziennik korespondencyjny?w spisie spraw mozna ujac dzienniki z kilku lat?

lukas_drill

Czy jest jednak konieczność robienia spisu spraw dla dzienników korespondencyjnych? Jest to dokumentacja nietworząca akt sprawy. Poza tym dzienniki korespondencyjne to przeważnie zeszyty oprawne i do teczek i tak się nie mieszczą... U nas prowadzi się takowe, jak przychodzi do przekazania do AZ panie zbierają cały rocznik, ładnie związują zeszyty sznurkiem, aby się nie "walało" i taka wiązanka jest przekazywana do mnie do AZ wraz z innymi dokumentami i posiada swoją sygnaturę na wierzchnim zeszycie. Na spisie natomiast widnieje pod jedną pozycją + ilość tomów i... to by było na tyle:)
PS. zawsze byłem zdania aby pracę sobie maksymalnie upraszczać (oczywiście w ramach przepisów) a nie na odwrót ;)
pozdraiwam

Agnieszka1984

dziekuj za odpowiedz i cenna wskazowke. i tym samym  można zrobic ksiązki pocztowe?

KasiaKatarzyna

Tak. Ja książki pocztowe układam sobie po kolei, następnie numeruje kolejno książki i wkładam do pudła archiwizacyjnego, które opisuje. Bez sensu opisywać każdą książkę z osobną zwłaszcza że to kategoria B5. :)

EwelinaP

U nas także praktykujemy przejmowanie całego rocznika pod jedną pozycją na spisie z oznaczeniem odpowiedniej liczby tomów (zeszytów).

KEwelina

Cytat: EwelinaP w Styczeń 10, 2022,
U nas także praktykujemy przejmowanie całego rocznika pod jedną pozycją na spisie z oznaczeniem odpowiedniej liczby tomów (zeszytów).

U nas jest dokładnie tak samo.
Pozdrawiam
Ewelina :)