Autor Wątek: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum  (Przeczytany 649 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Dzień dobry,

w swojej jednostce mam możliwość zachowania/przejęcie do az medali, nagród, tablic pamiątkowych, statuetek (np. coś w stylu nagrody Orły Polskiego Samorządu etc.). Jeśli nie ja (archiwum) to możliwe, że wszystkie te przedmioty popadną w zapomnienie. Czy ktoś ma coś takiego w swoim archiwum? Jak ewidencjonować, postępować?
Archiwista w spółce samorządowej

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 16, 2021, »
Takimi rzeczami zajmuje się biuro promocji, a nie archiwum akt wytworzonych lub odziedziczonych. Archiwista nie jest adresatem medali etc. Pozdrawiam...
Pozdrawiam
Danuta J. Samek

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 16, 2021, »
Wątek ten był szeroko komentowany na IFAR http://www.ifar.pl/index.php/topic,550.75.html, może znajdziesz tam dla siebie wskazówki.

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2021, »
Dziękuję, za podpowiedzi. Rzecz w tym, że biuro promocji tego nie chce - pozostaje więc wybór albo archiwum, albo te medale etc. zostaną zapomniane i z czasem wyrzucone.
Archiwista w spółce samorządowej

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2021, »
Mam podobną do PatMaj intuicję - zachować to. Nawet jeżeli nie jest to wprost dokumentacja, to jednak istotna informacja na pewno. Zresztą u siebie też to robiłem.

Offline sirsilis

  • archiwa_2.5
  • st. kustosz(ka)
  • *
  • Wiadomości: 998
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 18, 2021, »
oj oczywiście, że zachować!!!

Offline PatMaj

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 41
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2021, »
Mam podobną do PatMaj intuicję - zachować to. Nawet jeżeli nie jest to wprost dokumentacja, to jednak istotna informacja na pewno. Zresztą u siebie też to robiłem.

Jeśli coś takiego robiłeś, podpowiesz jak zrobić to formalnie? Też jakiś spis, oddzielny regał w archiwum? Konsultowałeś to z AP? :)
Archiwista w spółce samorządowej

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: medale, nagrody, tabliczki pamiątkowe w archiwum
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2021, »
W moim przypadku było nieco inaczej, bo nie mieliśmy jeszcze zatwierdzonych normatywów, więc AP nie pytałem. W moim przypadku nie były to muzealia, a materiały promocyjne, gadżety. Zrobiłem spis i wydzieliłem osobne miejsce w magazynie.