Autor Wątek: Brakowanie w EZD  (Przeczytany 598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Danutka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 102
Brakowanie w EZD
« dnia: Maj 24, 2021, »
Czy ktoś z Państwa brakował już może  dokumentację w EZD? Chodzi mi o praktyczne wskazówki. Bo przepisy mówią dość lakonicznie że w EZD przy brakowaniu, można wybrakować też odpowiedniki akt w składach chronologicznych i składach nośników danych. W samych systemie, podejrzewam że pewnie jest to kwestia jednego kliknięcia że coś usuwamy. Natomiast jak z praktycznej strony radzą sobie Państwo z odnalezieniem odpowiedników do brakowania w składach, gdzie z danego roku jest zgromadzona dokumentacja papierowa zgodnie z wprowadzeniem do rejestru, a nie podzielona na sprawy, kategorie, referaty itp.
A jak wygląda sam wniosek o brakowanie do AP? Po przeglądnięciu zawartości spraw w EZD opisuje się je w spisie do brakowania, czy może w jakiś sposób udostępnia się archiwum państwowemu wgląd do elektronicznych dokumentów w systemie? Może palnęłam teraz głupotę ;)

Offline Danuta J. Samek

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 232
Odp: Brakowanie w EZD
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2021, »
Dzień dobry, najpierw proszę się skontaktować z AP, czy procedura brakowania w EZD jest dla AP w ogóle możliwa. O ile wiem, np. ekspertyza jest na dziś pojęciem abstrakcyjnym. Pozdrawiam djs
Pozdrawiam
Danuta J. Samek