Aktualności:

UWAGA:  - Upgrade do wersji 2.1.4 - zakończony... proszę o zgłaszanie ewentualnych błędów tutaj: http://www.ifar.pl/index.php/topic,5037.msg32648.html#msg32648

Menu główne

znak sprawy - dwa symbole klasyfikacyjne

Zaczęty przez łucja, Czerwiec 18, 2020,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

łucja

Mam pytanie, czy spotkaliście się z używaniem w znakach sprawy dwóch symboli klasyfikacyjnych? Referent twierdzi, że zostało to wymyślone przez archiwum państwowe...

Rovan

Referentowi coś się ewidentnie pomyliło :D
Nie ma możliwości aby w prawidłowo skonstruowanym znaku sprawy znalazły się dwa symbole klasyfikacyjne.

łucja

Bardzo dziękuję za odpowiedź, w dodatku tak szybką. Mam jeszcze taką zagwozdkę: w haśle klasyfikacyjnym"Postępowanie dyscyplinarne - 2513" referent raz stosuje klasę A, raz klasę B* .Wiem, że B* - oznacza, że okres przechowywania uzależniony od przepisów obowiązującego prawa - nie wiem jakie to dokładnie przepisy ::)

Rovan

Po pierwsze - skąd ta rozbieżność? Czy wasz wykaz akt przewiduje dla tej klasy kat. A lub B w zależności od jakichś dodatkowych kryteriów?
Może jako kat. A kwalifikowana jest dokumentacja posiedzeń Komisji Dyscyplinarnej (ale wówczas akta te powinny być klasyfikowane w klasie właściwej dla komisji)?

Po drugie -  * przy kat. B oznacza konieczność podania konkretnego okresu przechowywania wynikającego z przepisów prawa.
Mówiąc wprost - referent nie może opisać teczki jako B*. Musi podać konkretną kwalifikację (np. B5, B10 itp.), w zależności jaki okres przechowywania przewidują przepisy do których * odsyła.

Co do okresu przechowywania dokumentacji postępowań dyscyplinarnych będzie on różny w zależności od charakteru jednostki organizacyjnej - np. przepisy o dyscyplinie wojskowej nakazują przechowywać tę dokumentacje przez 15 lat.
O ile jednak Twoja jednostka nie podlega pod MON, to zastosowanie będzie miał raczej art. 113 Kodeksu Pracy - "karę uważa się za niebyłą, a odpis zawiadomienia o ukaraniu usuwa się z akt pracownika po roku nienagannej pracy".
Tak, czy siak to referent ma obowiązek nadać odpowiednia kategorię przekazywanej do AZ dokumentacji.

łucja

Właściwie, to pisma te dotyczą głównie przesyłania informacji do administracji centralnej wyższego szczebla czy urząd, działający na poziomie wojewódzkim (administracja zespolona), prowadził w minionym roku postępowania dyscyplinarne. Zaczęłam się zastanawiać czy to aby na pewno właściwa klasa...

łucja

Znalazłam taką podpowiedź byłego koordynatora czynności kancelaryjnych, odnośnie dwóch symboli klasyfikacyjnych "stosujemy wyłączenie grup spraw" :-\

Rovan

Wyłączenie grupy spraw to inne określenie podteczki i bynajmniej nie pociąga za sobą stosowania dwóch symboli klasyfikacyjnych w znaku sprawy.

łucja

Serdecznie dziękuję za odpowiedź - przez moment taka myśl zakiełkowała w mojej głowie, że może o to chodziło. Niestety referenci stosują nadal, taki znak sprawy - złożony z dwóch symboli, twierdząc że został on przez poprzedniego koordynatora skonsultowany z Archiwum Państwowym, choć archiwum nie przyznaje się do tego ;)

Rovan

Cóż, ktoś coś kiedyś źle zrozumiał, a teraz Ty (zakładam że jesteś aktualnym koordynatorem) będziesz musiała to odkręcić. Na początek proponuję aby oporni referenci zapoznali sie z opisem procedury znakowania spraw i budowy znaku sprawy zawartym w waszej instrukcji kancelaryjnej. Konia z rzędem temu, kto znajdzie tam cokolwiek na temat umieszczania dwóch symboli klasyfikacyjnych w znaku sprawy ;D

Jarek

A jakie symbole są w ten sposób łączone, a właściwie - jakie hasła klasyfikacyjne odpowiadają tym symbolom?
Jarek Orszulak

łucja

W znaku sprawy używano następujących symboli: 8140-kontrole kierowców i przedsiębiorstw w zakresie przestrzegania przepisów o transporcie drogowym oraz (na drugim miejscu) 8164-nadzór nad wydawaniem licencji i zezwoleń w krajowym transporcie drogowym oraz przy przewozach na potrzeby własne. Po tych dwóch symbolach-oddzielonych kropką,umieszcza się kolejny numer sprawy. Sprawy dotyczą tzw. dobrej reputacji przewoźników, świadczących usługi transportowe.