Autor Wątek: Wnioski urlopowe - rejestr/spis spraw  (Przeczytany 427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Claud

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 15
Wnioski urlopowe - rejestr/spis spraw
« dnia: Kwiecień 12, 2023, »
Witam,
mam pytanie odnośnie wniosków urlopowych.
Czy dla wniosków urlopowych czy też innych, prowadzi się rejestr (spis spraw) a poszczególne wnioski odkłada się do teczek pomocniczych pracowników? a później archiwizuje się całą teczkę pomocniczą?
W JRWA wnioski np. wypoczynkowe mają symbol 1510, ale sama teczka pomocnicza 121 (dokumentacja w prawach związanych ze stosunkiem pracy).
W instrukcji kancelaryjnej jest mowa o "zakładaniu teczek zbiorczych, do których odkłada się akta spraw zarejestrowanych w kilku różnych spisach spraw (np. akta osobowe)".

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wnioski urlopowe - rejestr/spis spraw
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2023, »
Wydaje mi się, że  wnioski urlopowe stanowią dokumentację nietworzącą akt sprawy i nie wymaga się tworzenia spisów spraw. Moim zdaniem powinny być przechowywane w klasie 1510, jeżeli dotyczy urlopów.

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Wnioski urlopowe - rejestr/spis spraw
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 13, 2023, »
Wydaje mi się, że  wnioski urlopowe stanowią dokumentację nietworzącą akt sprawy i nie wymaga się tworzenia spisów spraw. Moim zdaniem powinny być przechowywane w klasie 1510, jeżeli dotyczy urlopów.

Jeśli w JRWA dodana została odrębna klasa na dokumentację w sprawach związanych ze stosunkiem pracy (zgodnie z zaleceniami NDAP ujętymi w przykładowym wykazie akt typowych), to wnioski o urlop wypoczynkowy również trafiają do tej klasy (dla każdego pracownika zakładamy odrębna teczkę).

Natomiast odrębną kwestią pozostaje, czy uznamy je za dokumentacje tworzącą akta sprawy. Jest to różnie interpretowane.
Jeżeli potraktujemy wniosek urlopowy jako sprawę, to należy ją zarejestrować w teczce właściwej dla urlopów wypoczynkowych (1510), a po zakończeniu sprawy przenieść do teczki na dokumentacje w spr. związanych ze stosunkiem pracy (121) danego pracownika - o ile ja prowadzimy.

Jeśli w naszym JRWA nie mamy wydzielonej klasy na tę dokumentację, to oczywiście mimo to mamy obowiązek prowadzenia zarówno wniosków urlopowych, jak i pozostałych rodzajów dokumentacji w spr. stosunku pracy (nie wchodzącej do akt osobowych) oddzielnie dla każdego pracownika (par. 6 rozp. MRPiPS)