Autor Wątek: klasyfikacja dokumentacji technicznej  (Przeczytany 2102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aspergillus

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
klasyfikacja dokumentacji technicznej
« dnia: Marzec 13, 2017, »
Drodzy archiwiści, teoretycy i praktycy,
od pewnego czasu porządkuję i opracowuję dokumentację techniczką w muzeum. Niestety, wykaz akt nie jest dobrze skonstruowany przez co niekiedy mam problem z klasyfikowaniem dokumentów. Mam do was pytanie i liczę na jakieś podpowiedzi...
1. czy dokumentację zamówień taką jak: notatki służbowe dot. demontażu ogrodzenia oraz docieplenia budynku, dokumentację ofertową i przetargową,  umowę o roboty budowlane,  umowę wykonawczą i konsorcjum,  umowę o wykonanie prac projektowych z aneksem oraz specyfikację istotnych warunków zamówienia na wykonanie I etapu robót budowlanych--> można zaliczyć do kategorii B5?
2.wykonanie i odbiór inwestycji i remontów: protokoły: zdawczo-odbiorcze, kontroli, odbioru wykonanych robót; oświadczenia dot.wykonanych robót--> jako kategoria B5?
3. Protokół okresowej kontroli stanu technicznego budynku- przegląd pięcioletni i roczny ---> jako kat.A?
4.pod co podciągnąć dokumentację dotyczącą wycinki drzew w pobliżu budynku? Ile lat przechowywać tą dokumentację ?
5. Ile lat przechowywać dokumentację związaną z dofinansowaniem projektów ministerialnych ?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi ;)

Offline Asmund

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 37
Odp: klasyfikacja dokumentacji technicznej
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2017, »
Witaj,

Najkrótsza odpowiedź na pytanie brzmi oczywiście: skonsultuj się z właściwym Archiwum Państwowym   8)
Wchodząc w ten temat rozczarowałem się trochę, bo myślałem że chodzi o coś innego niż budowlanka i użytkowanie obiektu. Mogę Ci oczywiście napisać, jak wedle wykazu akt mojej firmy bym to kwalifikował, ale podstawą rozstrzygnięcia musi być Twoja konsultacja z AP i ewentualne poprawki wprowadzone po niej do wykazu akt.

1) Tak. Przynajmniej u mnie ;)
2) B5/BE 5, jeśli dotyczy obiektów zabytkowych albo nietypowych, to kat. A. Okres przechowywania zaczyna się liczyć 5 lat od zakończenia eksploatacji obiektu.
3) Zgodnie z tym co masz w JRWA przy kontrolach. Jak A, to A. Ewentualnie jeśli przeglądy stanu technicznego są wpisane w uwagach przy haśle o konserwacji i bieżącej eksploatacji budynków, to kat. B5. To musisz dokładnie sprawdzić i zapytać w AP.
4) ja bym dał pod Gospodarowanie terenami wokół obiektów, B5 Jak jest u Ciebie? Nie wiem.
5) zgodnie z wykazem akt. U mnie tego nie ma, jeżeli u Ciebie też, to trzeba wykaz uaktualnić w porozumieniu z kierownictwem i właściwym AP.

Pozdrawiam!

Offline szerka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: klasyfikacja dokumentacji technicznej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2017, »
fot. p.5
dofinansowanie projektu ministerialnego jak i pozyskania środków unijnych - u mnie BE10
szerka