Autor Wątek: Dokumentacja techniczna "A"  (Przeczytany 1694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline glucio

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 19
  • Płeć: Mężczyzna
Dokumentacja techniczna "A"
« dnia: Kwiecień 21, 2015, »
Witajcie. To mój pierwszy post zatem pozdrawiam wszystkich. Jestem świeżo po kursie, więc zapewne zdarzy mi się zadać sporo "dziwnych" pytań, więc proszę o wyrozumiałość.  :)
Obsługuję od niedawna archiwum, w samorządowej jednostce organizacyjnej. Dokumentacja prawna i techniczna obiektów (nieruchomości) w moim JRWA, ma kategorię A. Zapewne dlatego, iż zarządzamy dwoma budynkami: jeden jest zabytkowy, drugi nietypowy. Nurtuje mnie problem natury praktycznej, bo jak wiadomo z reguły taka dokumentacja ma kategorię B-5 lub BE-5 i wtedy sytuacja jest jasna-5 lat po zniszczeniu budynku zniszczenie akt lub ekspertyza. Ale jak rozumieć postępowanie z rzeczoną dokumentacją, gdy ma kategorię A? Czy podlega niezwłocznemu przekazaniu do AP, w momencie zniszczenia budynków? A może należy ja przekazać wcześniej, czyli po 25 latach przechowywania w arch. zakładowym, co wydaje mi się mało prawdopodobne, gdyż jak wiadomo dokumentacja tego typu może okazać się przydatna na całej przestrzeni lat istnienia obiektów budowlanych?