Autor Wątek: Przyjmowanie teczek do AZ po zmianie IA, IK i RWA  (Przeczytany 1961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Niewiem

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Przyjmowanie teczek do AZ po zmianie IA, IK i RWA
« dnia: Styczeń 24, 2015, »
Witam,
Mam numer teczki  ?4120 B5 ? Współpraca w zakresie kultury fizycznej i sportu z innymi samorządami, związkami i organizacjami sportowymi?  za 2012 r.
30.08.2013 r. została wprowadzona Zarządzeniem Dyrektora Instrukcja Kancelaryjna, Archiwalna oraz RWA.
Jaki symbol klasyfikacyjny ma być nadany na okładce teczki (ma być symbol klasyfikacyjny z wykazu akt) i w spisie zdawczo-odbiorczym (ma być tytuł teczki zgodny z JRWA) akt zdawanych do archiwum zakładowego za rok 2012 ? czy ten z czasu wytworzenia dokumentów 4120, czy z aktualnego JRWA: 420 ? Współpraca w zakresie kultury fizycznej i sportu z innymi samorządami, związkami i organizacjami sportowymi (aktualny JRWA nie posiada symbolu klasyfikacyjnego 4120 B5, lecz 420 B5).
Bardzo proszę o radę, czy mam przyjmować teczki z aktualnym JRWA, czy z terminu wytworzenia dokumentacji, bo mam wątpliwości, ponieważ jeśli posługiwać się aktualnym RWA, inny numer będzie mieć przyjmowana korespondencja w teczce, a inny jej numer na teczce i w spisie zdawczo-odbiorczym.

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przyjmowanie teczek do AZ po zmianie IA, IK i RWA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2015, »
       Symbol klasyfikacyjny ma być taki, jaki obowiązywał w 2012r.  I  jest to 4120.  Wg. nowego JRWA powinno się zastosować tylko okres przechowywania, gdyby był dłuższy, ale w twoim przypadku jest taki sam.