Autor Wątek: Do archiwistów wojskowych  (Przeczytany 2342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline madlib

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Do archiwistów wojskowych
« dnia: Listopad 14, 2014, »
Witam Was,

być może będziecie mi wstanie odpowiedzieć na szereg pytań.
Jak wygląda kwestia powołania do służby w archiwach wojskowych. Wiem, że etatów (wojskowych) jest stosunkowo niewiele, ale może warto chociaż spytać. Nie mam tu na myśli służby cywilnej, wiem, że tam obowiązuje nabór, na podstawie konkursu.
Jestem absolwentem archiwistyki i zarządzania dokumentacji i jestem po długotrwałych ćwiczeniach wojskowych w WSOWL, które zakończyły się egzaminem na oficera (zdanym oczywiście pozytywnie).
W wykazie specjalności wojskowych odnalazłem w Korpusie Osobowym Ogólnym grupę osobową ochrony informacji niejawnych SW 54D 03 - ARCHIWISTYKA.
Czy jest jakaś szansa by z takim wykształceniem i stopniem ubiegać o przyjęcie do służby w archiwach wojskowych lub na stanowisko archiwisty w JW? W ramach właśnie tej specjalności wojskowej.

Pozdrawiam.

Offline GAP1

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Odp: Do archiwistów wojskowych
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2014, »
W jednostkach wojskowych możesz nie próbować iść na archiwistę, bo nie mają one archiwów zakładowych. Istnieją w nich registratury, które przez 5 lat przechowują akta, dopiero potem przekazują je do archiwów poszczególnych rodzajów sił zbrojnych lub bezpośrednio do CAW.

Offline krzysiekp

  • starszy(a) archiwista(ka)
  • ****
  • Wiadomości: 505
Odp: Do archiwistów wojskowych
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2014, »
Czy zostałeś powołany do zawodowej służby wojskowej?. Zadając takie pytania przypuszczam, że nie.

Offline madlib

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 6
Odp: Do archiwistów wojskowych
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2014, »
Witam was,
tak jak napisałem, nie byłem powołany do zawodowej służby wojskowej. Moje pytania mogą brzmieć dla was naiwnie, a to dlatego, że nie jest łatwo uzyskać takich informacji nie pytając. Jeżeli chodzi o ten kurs, który odbyłem w WSO, był to kurs przeszkolenia kadr rezerwy, a więc na potrzeby rezerw. Ale istnieje furtka umożliwiająca wejście do zawodowej służby wojskowej. Z racji mojego wykształcenia, tej SW 54D 03 myślałem, że można to jakoś powiązać i podziałać coś w tym zakresie.