Autor Wątek: Mam przekazywanie gospodarstw .......  (Przeczytany 3824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
Mam przekazywanie gospodarstw .......
« dnia: Październik 15, 2013, »
Mam przekazywanie gospodarstw na skarb państwa za rentę, emeryturę, przekazywanie gospodarstw na następcę, lata 1973-1990, jaka to kategoria?
Ja mam na teczkach   6040, 6041, 8228, 9260, i te wszystkie teczki mają BE25, w żadnym jrzwa nie mam takich teczek o takich hasłach klas i kategorii archiwalnej, podejrzewam, ze pracownicy sami sobie nadawali w miejscach wolnych haseł klas?

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2013, »
Jaki to urząd?
Jarek Orszulak

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2013, »
Gmina wiejska ::)

Offline regalus01

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 15, 2013, »
Temat ważny, moim zdaniem do kategorii A. W grę wchodzi prawdopodobnie jrwa dla t.o.a.p z 1975 (http://www.ifar.pl/index.php?topic=1907.0) Dokumentacja urzędu gminy sprzed 1990 powinna już znajdować się w AP, któremu podlega Gmina. Jeśli akta były już przekazane, sprawdź w spisach zd.odb., czy przejmowane były takie akta. Jeżeli nie, przydałoby się pisemko do AP z prośbą o jakąś lustrację lub może i ekspertyzę i w konsekwencji wizytacja i zalecenia, które rozwieją dylemat.

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2013, »
Miałam kontrole w zeszłym tygodniu i stwierdzono ze raczej to będzie kat A mam czekać na wytyczne:) napisałam ten temat bo jestem ciekawa pod jakim hasłem klasyfikacyjnym było to w innych urzędach, mam wszystkie jrzwa od 1975, potem 1990, potem 2003 i 2011:) i żadne 6040...itp. jak to u mnie napisali nie istniały:) w jrzwa ::)

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2013, »
A to dziwne, bo akurat 8228 jest w jrwa z 1975 r.
Jarek Orszulak

Offline kalon

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2013, »
Fakt jedna z teczek ma taki numer 8228 i B5, ja jednak podczas kontroli zgłosiłam, ze porządkując naniosłam kat. A ołóweczkiem by nikt tego mi nie ruszał do kontroli, a teraz czekam na wytyczne mam nadzieje, ze pozostanie kat.A :)

Offline archilow

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Odp: Mam przekazywanie gospodarstw .......
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2013, »
Przekazanie gospodarstw na następcę czy Skarb Państwa w moim Urzędzie było przekazane do AP. Oddawałam je ze znakami jakie były na decyzjach. Archiwum Państwowe nie miało co do tego żadnych zastrzeżeń.