Autor Wątek: Sposób przeszycia dokumentów w teczce  (Przeczytany 5336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amanda

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« dnia: Maj 13, 2013, »
Witam wszystkich forumowiczów.
Zajmuje się od niedawna archiwizacją dokumentów a ściśle ujmując sprawami kancelarii ale archiwizacja po części również mnie obejmuje. W związku z tym proszę o pomoc osoby doświadczone w tym temacie.
Problem dotyczy spięcia i przeszycia dokumentów do teczki akt. Mam dość grubą (ok. 15-18 cm.) dokumentację składającą się z sześciu opracowań stanowiących jedną całość. Opracowania wykonane są w formacie A4 w pionie i w poziomie a każde z nich posiada dość grubą okładkę. Opracowania wpłynęły do mojej j.o. za pismem przewodnim. Zgodnie z wewnętrznymi przepisami dokumentację należy wpiąć do teczki i przesznurować.  I tu powstał problem jak to zrobić? Do teczek czy skoroszytów posiadających  tzw z wąsy nie mieszczą się a i okładki od opracowań są za grube aby je przedziurkować. Może są inne rozwiązania? Oczekuję pomocy od  osób doświadczonych. Za każdą wskazówkę będę wdzięczna.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 13, 2013, »
Czy jest to dokumentacja kat. B czy kat. A?

Offline Amanda

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 13, 2013, »
kat. B

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2013, »
Jeśli to kat. B, to nie ma konieczności rozszywania dokumentacji, żeby zmieściła się do teczek aktowych. Nie ma także wymogu przeszywania akt tasiemką, skoro są już zszyte. Całość można po prostu przyjąć w odrębnych tomach, stosując np. zasadę: jedno opracowanie - jeden tom (teczka).

Offline Amanda

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2013, »
Jeśli to kat. B, to nie ma konieczności rozszywania dokumentacji, żeby zmieściła się do teczek aktowych. Nie ma także wymogu przeszywania akt tasiemką, skoro są już zszyte. Całość można po prostu przyjąć w odrębnych tomach, stosując np. zasadę: jedno opracowanie - jeden tom (teczka).

Jeśli dobrze rozumiem to opracowania po prostu włożyć do teczek w takiej postaci jak są, teczkę(stronę tytułową) opisać i to wszystko,czy tak?

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2013, »
Tak. Na opisie teczki należy umieścić numer tomu lub nazwę opracowania, które odłożono do teczki, aby z opisów jednoznacznie wynikało, że te teczki stanowią całość.

Offline Amanda

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 12
Odp: Sposób przeszycia dokumentów w teczce
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2013, »
Teraz mam jasność w temacie. Dziękuję za pomoc