akta niezewidencjonowane z lat 50-89

Zaczęty przez archiwistka90, Marzec 19, 2013,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

archiwistka90

Witajcie!
Przejęłam zadania archiwisty zakładowego. Pierwsze co, zrobiłam skontrum.
No i znalazłam dokumentację z lat jak 50-89, niezewidencjonowaną. Problem polega na tym, że jest ona wytworzona przez trzy różne podmioty.

1. SKR, zlikwidowany w roku 1993
2. Urząd Miejski - tu drobne wyjaśnienie - do 1990 moja gmina (wiejska) połączona była razem z miastem. Od 1990 są dwie odrębne JST - urząd miasta x i urząd gminy X. Dokumentacja wytworzona jest przez urząd miejski, jednak dotyczy terenów i osób, które teraz przynależą do Urzędu Gminy. Została przekazana na podstawie "spisów" w roku 1996 przez Urząd Miasta.
3. Urząd Gminy -  dokumentacja dot. ewidencji ludności, pozwolenia na budowę, dokumentacja techniczna.

Zadzwoniłam do AP i tam mi powiedziano, że całość dokumentacji powinnam przekazać do nich, bo wszystko, co zostało wytworzone przed rokiem 1990 powinno znaleźć się w archiwum państwowym.
Napisałam maila do dyrektora działu nadzoru, jednak nie uzyskałam odpowiedzi. Możecie mi pomóc uzyskać odpowiedzi na pytania, które zawarłam w załączonym mailu?

W nawiązaniu do wczorajszej rozmowy telefonicznej przesyłam w załączeniu spisy dokumentacji - przekazanej w roku 1996 przez Urząd Miasta.

Jednocześnie dodam, że oprócz tej dokumentacji znalazłam też sporo dokumentów niezewidencjonowanych z lat 1962-1989. Jak Pan wczoraj powiedział, wszelka dokumentacja powstała przed rokiem 1990 powinna znaleźć się w AP.

Przesyłam "spisy", które zostały nam przekazane przez Urząd Miasta oraz spisy, które na podstawie nich zdążyłam zrobić. Na większości teczek nie ma oznaczeń, dlatego starałam się odtworzyć symbole z JRWA obowiązującego w latach 1975-1989.

Ponadto - mamy też dokumentację własną - związaną z ewidencji ludności, kategorii Be50. Czy te dokumenty, mimo, że wytworzone w latach 50-80 mogą u nas nadal być czy też powinniśmy przekazać w myśl zasady, że wszystko co wytworzono przed rokiem 1990 powinno trafić do AP? Dodam, że korzystamy z tych akt (np. przy wydawaniu zaświadczeń do KRUSu).

Moje kolejne pytanie dotyczy pozwoleń na budowę. Jak wiadomo, obecnie pozwolenia na budowę wydaje Starostwo Powiatowe. U nas znajdują się pozwolenia - zarówno w  dokumentacji przekazanej przez Urząd Miasta jak i w późniejszej dokumentacji Urzędu Gminy. Czy powinniśmy pozwolenia te przekazać do Starostwa?

Proszę o wskazówki jak dalej postępować z tą dokumentacją. W razie pytań proszę o maila lub kontakt telefoniczny.





Z góry dziękuję :)

Jarek

Jarek Orszulak

archiwistka90

w sumie właśnie miałam napisać, że uzyskałam już odpowiedź. Trochę to trwało, ale sprawa załatwiona

Rovan

Możesz przytoczyć odpowiedź AP? Jestem ciekaw jakie zajęli stanowisko.

archiwistka90

z tego co usłyszałam - po rozmowie telefonicznej - wszystko z Urzędu Miasta, ze względu na wartość merytoryczną przygotować do przekazania,
podobnie cała ewidencja ludności - wszystko na A i do AP.
Pozwolenia na budowę zostają u nas. :)