Autor Wątek: dokumentacja projektowa? techniczna?  (Przeczytany 4292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukas_drill

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 158
dokumentacja projektowa? techniczna?
« dnia: Styczeń 31, 2013, »
witam,
mam pytanie: gdzie można znaleźć przepisy ściśle regulujące postępowanie z dokumentacją techniczną czy projektową.
W wydziale inwestycji mają duże plansze z planami, szkicami, rysunkami i do tego dokumentację w teczkach (co rozumiem stanowi nierozerwalną całość)
Nie bardzo wiem, jak takie rzeczy powinny być zakwalifikowane i klasyfikowane, opracowane, na jakich spisach i jak spisane i potem przekazane do archiwum zakładowego. Moja niewiedza wynika z braku jakiegokolwiek doświadczenia z taką dokumentacją...
dzięki za ewentualne wskazówki

Jamaika

  • Gość
Odp: dokumentacja projektowa? techniczna?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2013, »
Czasem się mylę. Przeczytaj ten artykuł: ;)
http://adacta.archiwa.net/file/10sapleg/B52/03d_tech.pdf
Pozdrawiam

Jamaika

  • Gość
Odp: dokumentacja projektowa? techniczna?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2013, »

evje

  • Gość
Odp: dokumentacja projektowa? techniczna?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2013, »
Gdyby zainteresowanie tym rodzajem dokumentacji rozszerzyło także na literaturę przedmiotu to polecam dwie pozycje: H. Robótka, Metodyka archiwalna: opracowanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej, technicznej, audiowizualnej (fotografii, filmów i mikrofilmów, nagrań), Toruń 1988 i M. Jabłońska, Dokumentacja specjalna w archiwach. Opis tradycyjny i komputerowy, Toruń 2011. Pierwsza co prawda dość stara, ale jak ktoś lubi czytać... poza tym szereg problemów jest wciąż aktualnych. Pozdrawiam i życzę miłej lektury.