Aktualności:

Widzę, że część osób może mieć problemy z zalogowaniem/hasłami/zatwierdzeniem konta szczególnie z domen WP, Onet, Interia  - czytamy watek: http://www.ifar.pl/index.php/topic,5043.0.html i potem proszę tej sprawie o kontakt na priv rafal.magrys(na)gmail.com

Menu główne

EPUAP a system tradycyjny.

Zaczęty przez marcia, Listopad 07, 2012,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcia

Pracownik prowadzi teczkę w systemie tradycyjnym ale czasem wysyła pismo przez epuap (oczywiście podpisy certyfikowane dyrektora są). Wiecie może, jak w takim wypadku wygląda pismo wkładane do teczki? Czy wystarczy wydrukować to, co poszło w epuapie, czy może trzeba do tego jeszcze podpisać pismo odręcznie?
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Jarek

Masz na to paragraf w instrukcji kancelaryjnej, a właściwie dwa:

§ 59. 1. Projekty pism przeznaczone do wysyłki za pomocą środków komunikacji elektronicznej przedstawia się do podpisu wyłącznie w postaci elektronicznej.
2. W przypadku pisma przeznaczonego do wysyłki w postaci elektronicznej podpisujący:
  1)   podpisuje elektronicznie pismo w postaci elektronicznej;
  2)   podpisuje odręcznie wydrukowaną treść pisma w postaci elektronicznej (egzemplarz przeznaczony do włączenia do akt sprawy).

§ 60. 1. Pisma na nośniku papierowym są wysyłane przez punkt kancelaryjny.
2. Pisma przeznaczone do wysyłki w postaci elektronicznej mogą być wysyłane automatycznie, po ich podpisaniu podpisem elektronicznym.
3. Na egzemplarzu pisma przeznaczonym do włączenia do akt sprawy zamieszcza się informację co do sposobu wysyłki (na przykład list polecony, list priorytetowy, doręczenie elektroniczne) oraz potwierdzenie dokonania wysłania przesyłki lub jej osobistego doręczenia.
4. Prowadzący sprawę włącza do akt sprawy podpisany egzemplarz pisma wychodzącego przeznaczony do włączenia do akt sprawy.
Jarek Orszulak

marcia

Jarku wielkie dzięki :) Wstyd się przyznać ale chyba IK mogę za każdym razem odkrywać na nowo ;)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.