Autor Wątek: sąd  (Przeczytany 4567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kinga

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
sąd
« dnia: Lipiec 26, 2012, »
Witam Wszystkich i proszę o kilka podpowiedzi ponieważ jeszcze tutaj nigdy nie byłam, a mam kilka pytań:
- jak w sądach jest prowadzona biblioteka są jakieś spisy, kontrolka udostępnień, jak one powinny funkcjonować?
-   czy są nadal przechowywane Monitory z lat 1996 - 2004 , jezeli nie to na jakiej podstawie i co można z nimi zrobić ?
-jakie informacje powinny zawierać spisy zdawczo - odbiorcze wokand przekazywanych na zniszczenie ?
- jak sie odnieść do akt kat A dot spraw szkód górniczych ?
Proszę o pomoc pozdrawiam
P.s może moje pytania wydadzą się dziwne ale muszę sie jakoś w tym odnaleźć ;)


Offline Kinga

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: sąd
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2012, »
Jeszcze jedno
W jaki sposób uporządkować akta osobowe przekazane do archiwum, chodzi mi o pudełko/bez kwasowe/ jak powinno być opisane ?
pieczątka , nazwiska ?
dziękuję

Offline Kinga

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: sąd
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 30, 2012, »
Nikt mi nie pomoże :(

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sąd
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2012, »
No to może ja pomogę.  :)

pkt 1 W sądach jest prowadzona biblioteka. U mnie prowadzi ją wyznaczony pracownik. Jest ewidencja zasobu bibliotecznego, ewidencja wypozyczeń. Funkcjonowanie jest podobne do funkcjonowania archiwum.

pkt 2 Dzienniki i Monitory nadal są, chociaż nikt już do nich nie zagląda, bo jest LEX. Jeśli nie są już potrzebne to można za zgodą prezesa i przełożonych przekazać je na makulaturę, np. przy okazji niszczenia akt.

pkt 3 Odnośnie wokand to wspisie wystarczy wpisać np. Zbiór wokand, wokandy z posiedzeń wykonawczych, zależnie od tego jak taki zbór wokand nazwał wydział. Jeszcze tylko lata, z których pochodzą i wszystko.

Offline Kinga

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: sąd
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2012, »
Dziękuję
Co do monitorów właśnie chodzi o to że zabierają sporo miejsca i fajnie było by sie ich pozbyć tylko na jakiej podstawie /przepis/ można to zrobić. Były przysyłane do sądu, dzienniki chyba były zamawiane i się za nie płaciło więc nie za bardo chcą przekazać nie mając odpowiedniego przepisu ?
Rozumiem że u Ciebie gdzieś tam sobie leżą ?

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sąd
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2012, »
Tal leżą sobie. Jakoś też nie bardzo chcą je zniszczyć. Trudno będzie, bo chyba nie ma żadnych konkretnych przepisów.

Offline archum89

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 31
Odp: sąd
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2012, »
Co do Dzienników bądź Monitorów ja nie pracuję w sądzie, a urzędzie i cały zbiór zamawianych dawniej Dzienników itp przekazałam na makulaturę. Przecież my ich nie wytwarzamy, tylko zamawialiśmy kiedyś kiedyś no i jest ich miliony kopii. A za ich przechowywanie odpowiedzialny jest ich twórca, nie my. Więc nie widzę żadnego problemu by je po prostu zniszczyć.

Offline pulchra

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 38
Odp: sąd
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 02, 2012, »
1. W moim sądzie już nie ma biblioteki. Podobno od lat nikt z niej nie korzystał, szczególnie w dobie LEXa. Wszystkie książki po 1945 zostały przekazane na makulaturę. Do rzeczy, które zostały nikt nie zagląda, więc i nikt nie prowadzi ewidencji, wypożyczeń.

3. Jestem świerzakiem, ale wydaje mi się, że to co pisze Archum89 jest jak najbardziej logiczne.

4. Nie mam już akt "C - gg" Zostały przekazane Ap, ale nie ja to robiłam, więc nie pomogę.

Offline Kinga

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: sąd
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 03, 2012, »
Dlaczego te do 1945 zostały ?

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: sąd
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 03, 2012, »
Generalne dokumentacji wytworzonej przed 1945 roku się nie niszczy. Ja też zrobiłem przegląd dzienników i pozostawiłem wszystkie przedwojenne.

Offline Kinga

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 27
Odp: sąd
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 03, 2012, »
A po 1945 zarządzeniem  Prezesa czy zgodą Ap na zniszczenie ?