Autor Wątek: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - symbol 7644 (organy powiatu)  (Przeczytany 2013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Czy dokumentację powstającą pod symbolem 7644 "Ustalanie warunków wprowadzania zanieczyszczeń do środowiska" (poprzednie JRWA dla organów powiatu z 1998/1999 r.) przekazywać można po 2 latach od wydania decyzji (licząc od 1 stycznia roku następnego), czy po 2 latach od wygaśnięcia ważności tej decyzji?
Pozdrawiam  ;)

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Ja przyjmuję teczki po 2 latach od zakończenia wszystkich spraw ,po wydaniu decyzji, a przechowywać należy 5 lat po wygaśnięciu decyzji ,zresztą te akta podlega ekspertyzie,nie sprawdzałem jaka to kat wg nowego RWA ,może jeszcze dłuższy okres przechowywania.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Decyzja zazwyczaj kończy sprawę. Z tym, że np. pozwolenia wodnoprawne przekazuje się do archiwum zakładowego dopiero po wygaśnięciu ich ważności - zwykle jest to 10 lat od wydania decyzji. Dlatego przy 7644 też naszła mnie wątpliwość. Nigdzie jednak nie znalazłem informacji, aby ze zgłoszeniami wprowadzania zanieczyszczeń do środowiska (7644) postępować tak samo.
Dzięki za pomoc  8)