Autor Wątek: Przepisy kancelaryjno-archiwalne - nowa instrukcja archiwalna a praktyka  (Przeczytany 13050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Mam pytanko odnośnie spraw rozpoczętych przed wejściem w życie nowych przepisów, czyli np. jeszcze w 2010 r. i kontynuowanych do dziś. Czy w dalszym ciągu można stosować pierwotną numerację, czy trzeba już te sprawy przerejestrować. Znalazłam informację, że te stare numery można stosować najwyżej do 21 stycznia 2012... Proszę o pomoc  :-[

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Znak sprawy jest stałym i niezmiennym elementem sprawy. Nie można zmieniać znaku sprawy, ani dopisywać daty zakończenia sprawy np. OR.123.1.2011-2012. Odsyłam do paragrafu 55 nowej instrukcji kancelaryjnej.
Pozdrawiam! :)

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Dzięki za tak szybką odpowiedź. Chodziło mi o punkt 7 w par. 6 rozporządzenia, ale już doczytałam, że chodzi o separatory w znaku sprawy, a nie sam znak... Tak to jest, jak człowiek coś zasłyszy, nie sprawdzając wcześniej samemu, o co chodzi. Na prawdę dziękuję  ;D

Offline szycha

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 179
Wczytałem się dokładniej w rozporządzenie i zainteresował mnie paragraf 7 niniejszego rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, który mówi "Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie
do dokumentacji powstającej i napływającej do podmiotu
od dnia 1 stycznia 2011 r.". Czyli np. jeśli wydział chce zdać akta kat. A z roku 2006 to czy w takim razie musi je umieszczać w teczkach bezkwasowych czy nie? wg. mnie nie, a jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

pozdrawiam

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Ja już uczuliłam pracowników na teczki bezkwasowe. Jak mieli dokumentację opracowaną wcześniej, w zwykłych teczkach, to zdają do naszego az tak opracowaną. Jeśli zaczynają opracowywać, to już w bezkwasówkach. Niech się powoli przyzwyczajają ;)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.