Autor Wątek: Ewidencja gruntów i budynków  (Przeczytany 2146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EwelinaSPK

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 9
Ewidencja gruntów i budynków
« dnia: Kwiecień 05, 2012, »
Jaki symbol JRWA stosujecie dla dokumentacji dot. ewidencji gruntów i budynków - zmiany? 6620 (BE-10)? Przed 18.01.2011 był to 7430 i kat. A.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ewidencja gruntów i budynków
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2012, »
U mnie, w administracji zespolonej, ewidencja gruntów i budynków jest pod znakiem 7220 - nadzór nad wojewódzkim i powiatowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym. Odwołania są pod 7221 - nadzór i odwołania w sprawach ewidencji gruntów i budynków.
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja gruntów i budynków
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2012, »
U mnie, w starostwie, dla dokumentacji dot. ewidencji gruntów i budynków stosuje się symbol 6620 "Obsługa ewidencji gruntów i budynków". Pomimo, iż hasło wskazuje, że nie chodzi stricte o ewidencję, a jedynie o jej obsługę (rozliczenia, rachunki, opłaty z tego tytułu etc...), to pod tym właśnie symbolem prowadzona jest ewidencja (nie można jej prowadzić pod hasłem dot. ewidencji nieruchomości, ponieważ to zupełnie odrębny zakres merytoryczny). Według instrukcji symbolowi 6620 przyporządkowano kat. BE 10. Kategoria ta jest niezgodna z z rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 2 lipca 2001 r. w sprawie klasyfikowania i porządkowania materiałów wyłączanych z państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego (Dz. U. 74, poz. 796 z 2 lipca 2001 r.), gdzie dla ewidencji gruntów i budynków zastosowano kategorię "A". W związku z tym stosujemy kat. A dla symbolu 6620 i kat. A dla symbolu 6623 "Aktualizacja użytków gruntowych (decyzje klasyfikacyjne)".
Pozdrawiam
 ;)