Z nadzieją (albo nawet i wiarą) na to, że nadejdzie wreszcie chwila, gdy otrzymamy praktyczne e-narzędzia pozwalające sprawnie zarządzać procesem udostępniania w archiwach państwowych zarówno na poziomie użytkownika, jak i archiwum, zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie niniejszej ankiety:
-->
Ankieta badania opinii i oczekiwań użytkowników archiwów państwowych <--
Zebrane opinie pozwolą bliżej poznać oczekiwania użytkowników, a tym samym kontynuować prace nad możliwie najbardziej przyjaznymi rozwiązaniami pozostającymi w zgodzie z zasadami udostępniania materiałów archiwalnych i ich reprodukcji określonymi w Zarządzeniu Nr 4 Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych z dnia 18 maja 2000 r. w sprawie organizacji udostępniania materiałów archiwalnych w archiwach państwowych zmienionym zarządzeniem nr 15 z dnia 22 grudnia 2011 r. zmieniającym zarządzenie w sprawie organizacji udostępniania materiałów archiwalnych w archiwach państwowych.
Wyniki ankiety mam zamiar opatrzyć komentarzem, który z założenia stanowiłby kontynuację rozważań ujętych w artykule
Pracownie naukowe czy udostępnianie on-line. Z perspektywy archiwisty i użytkownika opublikowanym w "Archiwiście Polskim" nr 4/2011, s. 35.
Ankieta zawiera 22 pytania zamknięte, półotwarte i otwarte, pozwalające na swobodną wypowiedź ankietowanej osoby. Pytania w ogólnym zarysie dotyczą funkcjonującego obecnie systemu informacji archiwalnej oraz przede wszystkim problematyki udostępniania bezpośredniego od strony organizacyjnej.
Ocenie nie podlega wewnętrzny porządek udostępniania w danym archiwum państwowym, tj. ustalone godziny realizacji zamówień, liczba udostępnianych jednostek archiwalnych w ciągu dnia, godziny otwarcia pracowni naukowych.
Dziękuję za poświęconą chwilę!
PS. Z racji tego, iż daję sobie czas powiedzmy do końca kwietnia, po czym ankieta przestanie funkcjonować - wątek pozostanie /tymczasowo/ zamknięty. Na wnioski i dyskusję przyjdzie czas
Wkrótce ankieta dla archiwistów.