Autor Wątek: Deklaracje podatkowe  (Przeczytany 1191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Deklaracje podatkowe
« dnia: Lipiec 01, 2016, »
Takie mam pytanie dotyczące dokumentacji księgowej. Ostatnio księgowość przekazała mi sporo dokumentacji, m.in. teczki z deklaracjami podatkowymi. W ich w przypadku nie ma problemu. Problem jest z teczkami, które również zostały pod symbol i kategorię dla deklaracji, a tytuł na teczce jest "Dane do PIT 8-C". W sądzie rozlicza się wszystkich uczestników postępowania. Te teczki zawierają pisma, które są kierowane do różnych osób z prośbą o kontakt i podanie numeru konta i innych danych potrzebnych do rozliczenia. Jest to związane z podatkami, a le nie są to deklaracje. Oprócz tego dla mnie ta dokumentacja tworzy sprawę. Co z tym zrobić? Poszukać hasła, np. korespondencja w sprawach... (u nas nic innego nie pasuje  :) )  Czy zostawić jak jest?

Offline metricisRegninotarii

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 275
Odp: Deklaracje podatkowe
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2016, »
muniekdm - o ile same deklaracje nie mają jakiegoś dziwnego, absurdalnie długiego okresu przechowywania wynikającego z przypisanego im symbolu to ja bym nie tykał - tak narastało niechaj tak schodzi do AZ

Offline muniekdm

  • archiwa_2.5
  • archiwista
  • *
  • Wiadomości: 420
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Deklaracje podatkowe
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 04, 2016, »
Coś chyba dyskusja nie w tę stronę poszła :) Chodzi mi tylko o to, czy przyjąć teczki zakwalifikowane pod symbolem dla deklaracji podatkowych, w których nie ma deklaracji. Jest korespondencja związana z rozliczaniem podatku.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Deklaracje podatkowe
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 04, 2016, »
Wydzielam dyskusję do osobnego wątku, łatwiej będzie to ogarnąć.
Jarek Orszulak