Autor Wątek: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów  (Przeczytany 3859 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Spotkałem się z praktyką, że pisma dotyczące przekazywania akt pomiędzy komórkami lub urzędami klasyfikowano dawniej pod symbolem 0716 lub 0718. Według obecnych przepisów pisma dotyczące przekazywania akt między komórkami lub urzędami należy dołączać do akt prowadzonej sprawy. Zatem, jeśli prowadzę sprawę o kat. A, to pismo dotyczące przekazania/przesłania akt według właściwości też powinienem pozostawić w aktach tej sprawy wraz ze zwrotką (jeśli była). Dobrze rozumuję?  ;D

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2012, »
Coś tu nie tak. O przekazywanie jakich akt i z jakiego tytułu chodzi?
Jarek Orszulak

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2012, »
Np. wydział oświaty ze starostwa wysyłał do podległej placówki oświatowej pismo w którym prosił o przekazanie danych SIO z niniejszej placówki. Pismo kolejne z placówki, w którym informowano, że szkoła przesyła dane na załączonym nośniku, tak samo jak pismo pierwsze, klasyfikowano pod 0717. Natomiast same wydruki z bazy danych SIO kwalifikowano już do kat. A.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2012, »
Żeby uczciwie ocenić opisywaną przez Ciebie praktykę wypadałoby użyć kilku niecenzuralnych słów.  :-\
Nie wg obecnych przepisów, ale OD ZAWSZE taka dokumentacja powinna w całości być dołączana do prowadzonej sprawy.
Jarek Orszulak

Offline Rovan

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1214
Odp: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2012, »
Właśnie przy takich okazjach jasno widać, że likwidacja klas z grupy 07 - Współpraca była jak najbardziej uzasadniona :)

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 11, 2012, »
Likwidacja tych klas to błogosławieństwo :D Ale teraz muszę się bawić w łączenie dokumentacji spraw :(

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Obieg dokumentów i prowadzenie teczek - przekazywanie dokumentów
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2012, »
Ja też się cieszę, że tego nie ma :) Ale ile, po ekspertyzie AP, musiałam się tego naprzerabiać na kat. A, to tylko ja wiem ;) Aż mi się śniło po nocach nie raz :)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.