Autor Wątek: Prowadzenie teczek - prowadzenie spraw sądowych w systemie EZD  (Przeczytany 2536 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin80

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 11
Witam,
w mojej firmie od jakiegoś czasu działamy w EZD. Ostatnio pojawił się problem obiegu akta spraw sądowych. Dokumentacji w ramach poszczególnych spraw jest sporo, a jej rejestracja nastręcza sporo problemów prawnikowi, wynikających głównie z ograniczeń czasowych.
Mam pytanie, czy w waszych jednostkach akta spraw sądowych są prowadzone standardowo w EZD, czy w jakiś inny, może okrojony sposób, a może za pomocą odrębnych aplikacji? Ewentualnie, czy macie jakieś pomysły na prowadzenie spraw sądowych w EZD.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2012, wysłana przez Jarek »

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Akta spraw sądowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 12, 2012, »
Radziłabym skontaktować się z Podlaskim Urzędem Wojewódzkim - u nich EZD już sprawnie funkcjonuje i większość dokumentacji jest prowadzona w tym systemie. Może coś Ci podpowiedzą :)
U mnie EZD jest na razie wspomagający i sprawy sądowe są prowadzone tradycyjnie, więc nie mogę pomóc :(
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Akta spraw sądowych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 29, 2012, »
W moim urzędzie (gdzie stosujemy zresztą dokładnie ten sam system EZD  :) ) sprawy sądowe też są prowadzone tradycyjnie, tj. są de facto wyjątkiem od systemu podstawowego i dokąd sądy nie przekonają się do dokumentu elektronicznego, ciężko by było inaczej.
Źródło problemu jest w tym wypadku "pozasystemowe" czyli niechęć prawników do wykonywania czynności kancelaryjnych w ogóle, a nie tylko w EZD. Zasadniczym pomysłem pozostaje zatem nauczenie prawnika posługiwania się EZD i uświadomienie że wykonywanie czynności kancelaryjnych jest jego OBOWIĄZKIEM. A jako alternatywa - zmiana prawnika.
Jarek Orszulak