Autor Wątek: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt  (Przeczytany 15627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 23, 2010, »
Cytuj
czy jak w teczce trafi mi się regulamin bądź niewielka książeczka to jej kartki też muszę paginować każdą z osobna czy książce nadać jeden numer?
Nie mam dobrych wieści, bo niestety każdą z osobna :(

Offline Katarina

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 17, 2011, »
a fotografie, które są wplecione w teczkę z dokumentacja aktową? Nie ma potrzeby ich wydzielania, stanowią cały zbiór (teczki dotyczą skarbów monet, z dołączeniem zdjęć owych znalezisk). Mam nadzieję, że nie ma przeciwwskazań, by razem przechowywać dokumentację foto i aktową?
Najrozsądniej wg mnie to nadać im numerację

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 17, 2011, »
Dlaczego nie stosuje się ciągłej numeracji w książkach wielotomowych tylko każdy tom oddzielnie?  Pytanie do albinki.

Pozdrawiam


Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 17, 2011, »
Cytuj
odnośnie paginacji... czy jak w teczce trafi mi się regulamin bądź niewielka książeczka to jej kartki też muszę paginować każdą z osobna czy książce nadać jeden numer? obłęd
Gdyby ta książka była na początku teczki, to może by się udało , a jak w środku czy na końcu ...

Offline Filip Kwiatek

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 359
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 17, 2011, »
Fotografie powinno się przechowywać osobno. Aby nie tracić logicznego związku akt ze zdjęciami, można je zeskanować, skany wydrukować i te wydruki przechowywać razem z dokumentacją aktową. A fotografie oryginalne przepakować w bezpieczne opakowania z atestem PAT.

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2011, »
Każdy tom powinien mieć odrębną numerację? A co np. z zaświadczeniami o samodzielności lokali? Zaświadczenia z roku 2004 obejmują trzy teczki: Tom I, zaświadczenia nr 1 - 120, tom II - zaświadczenia nr 121 - 260, tom III - zaświadczenia nr 261 - 488...

Offline stany

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2011, »
Oczywiste ,że oddzielna numeracja stron w każdym tomie,niby dlaczego miała by być zachowana ciągłość ? - dlatego ,że w III tomie będzie str. 1 ,a zaświadczenie 261,w niczym to nie przeszkadza.

Pozdrawiam

Offline luke

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przekazywanie materialów archiwalnych do ap - paginacja akt
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 18, 2011, »
Filip ma rację z wydzieleniem fotografii
Cytuj
Fotografie powinno się przechowywać osobno. Aby nie tracić logicznego związku akt ze zdjęciami, można je zeskanować, skany wydrukować i te wydruki przechowywać razem z dokumentacją aktową. A fotografie oryginalne przepakować w bezpieczne opakowania z atestem PAT.
należy je wydzielić, chyba, że są trwale umieszczone w jednostce (a ich usuwanie mogłoby uszkodzić oryginalny obiekt), ale mam inne zdanie nt. wydruków. Moim zdaniem nie powinny być włączane do jednostek aktowych, (współczesny papier i tusz użyty w drukarkach z np. kwaśnym papierem w jednostkach).