Autor Wątek: Ewidencja zasobu az - wykaz spisów i numeracja spisów  (Przeczytany 3983 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewaroma1

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 2
Witam, mam może banalne pytanie, ale nie mogę sprawy rozgryźć, a termin mnie goni. W moim archiwum zakładowym robiono porządek z dokumentacją i w wyniku tych porządków przekazano do AP 11 spisów materiałów archiwalnych. Poza tym nie było nic robione. Teraz uporządkowałam pozostałości dokumentów i wyodrębniłam materiały archiwalne i dokumentację B. I tu pojawia się mój problem, ponieważ nie wiem jak mam numerować spisy. Wiem, że dla kat. A daję nr 12, a dla B? Zacząć od nr 1? I czy muszą być dwa osobne wykazy spisów  - jeden dla A i drugi dla B? Proszę o pomoc.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: ewidencja spisów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2011, »
Taki temat już się kiedyś pojawił, więc trzeba poszukać troszkę, zanim zacznie się panika :)
Wykaz spisów zdawczo-odbiorczych prowadzi się JEDEN dla kat. A i B, następne spisy będą miały więc numery 12 i 13, niezależnie od kategorii.
Pozdrawiam!

Offline andy_

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 3
Odp: ewidencja spisów
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2011, »
Nieprawda, ponieważ osobno prowadzi się numeracje spisów dla materiałów archiwalnych i  osobno dla dokumentacji niearchiwalnej.

Offline EwelinaP

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 400
  • Płeć: Kobieta
Odp: ewidencja spisów
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2011, »
Zdania swego nie zmieniam, gdyż przy prowadzeniu dwóch osobnych wykazów dublują się sygnatury. W instrukcji kancelaryjnej, będącej załącznikiem do rozporządzenia z 18 stycznia jest mowa o wykazie, a nie o wykazach. Poza tym prowadzi się dwa zbiory spisów (§ 18 instrukcji), a nie dwa wykazy.
Proszę też nie zarzucać mi mówienia nieprawdy, bo to bardzo dziecinne. Co najwyżej mogę się mylić, a to zupełnie coś innego.

Offline archiw99

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 8
Odp: ewidencja spisów
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2011, »
Witam w tym roku przeszłam kontrolę z AP  spisy zdawczo-odbiorcze numeruje się kolejno dla kategorii A i B  z tym, że dla spisów kategorii A zakłada się osobną teczkę z  tymi numerami  bo jest to kategoria archiwalna

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ewidencja spisów
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2011, »
Prowadzi się jeden spis wszystkich spisów dokumentacji kat. A i kat. B. Numeracja jest ciągła, np. spis nr 1 - kat. A, spis nr 2 - kat. B, spis nr 3 - kat. B, spis nr 4 - kat. A itd.
Same spisy w segregatorach trzyma się osobno dla kat. A i kat. B (osobny segregator dla kat. A ze spisami teczek i osobny segregator dla kat. B).
Pozdrawiam!