Autor Wątek: Ewidencja zasobu az - AZ przejęte po innej osobie  (Przeczytany 2096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magicM

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 1
Ewidencja zasobu az - AZ przejęte po innej osobie
« dnia: Sierpień 05, 2011, »
Witam
Niedawno przejęłam az. Nie powiem że jest w nim duży bałagan, ale jednak są niedociągnięcia.
Osoba, która oddała mi archiwum, jak i pozostałe osoby z jednostki przekazały mi informację, że "nie jesteśmy pod nadzorem AP, więc nie mam nie przejmować". Rzeczywistość okazuje się jednak inna. Przez przypadek podczas konsultacji w sprawie instrukcji archiwalnej i kancelaryjnej okazało się, że jesteśmy pod nadzorem od 9 lat, ale nie wiadomo czemu o nas zapomnieli i przez te 9 lat nie mieliśmy żadnej kontroli. W związku z tym zaczęłam przeglądać dokładnie to co już jest w archiwum i tak:
1. Okazuje się, że zostały utworzone spisy zdawczo-odbiorcze na których są zarówno kat. B jak i A. Czy należy je zmienić aby każda kategoria była osobno?
2. Spisy z kat. A nie były tworzone w 4 egzemplarzach i nie były nigdy przekazywane do AP. Trzeba je wysłać?
3. Brakuje kilku spisów zdawczo-odbiorczych z wcześniejszych lat, dokumenty znajdują się w az. Jeśli zrobię te spisy wg tych akt, to kto ma je podpisać skoro osoby, które były za to odpowiedzialne w tamtych latach już nie pracują?
To chyba tyle z tych błędów, które póki co znalazłam. Obawiam się że może ich być więcej, gdyż az było prowadzone bardzo po macoszemu.
Bardzo dziękuję za jakiekolwiek porady :)
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline MarcinP

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 588
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AZ przejęte po innej osobie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2011, »
Ad. 1. Spisy trzeba rozdzielić tworząc nowe. Najlepiej, jeśli dla każdej z teczek będzie odrębna pozycja na spisie.
Ad. 2. Do AP spis przekazuje się dopiero wraz z dokumentacją.
Ad. 3. Dla tych akt, dla których nie ma spisów, trzeba je utworzyć. Pod takim spisem można umieścić adnotację, że spis zawiera dokumentację archiwalną lub niearchiwalną dotąd nieewidencjonowaną. Myślę, że taki spis powinna podpisać Pani i Pani przełożony, któremu archiwum podlega.
Pozdrawiam!