Autor Wątek: Przepisy kancelaryjno-archiwalne dla instytucji kultury  (Przeczytany 5646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Monika2907

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Witam,
Szukam Instrukcji Kancelaryjnej i Rzeczowy Wykaz Akt dotyczącej instytucji kultury wydanej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie znam dokładnej daty wydania, chyba koło roku 2000. Gdzie mogę znaleźć ten dokument? Pomocne będą również inne akty prawne dotyczące archiwów i instytucjach kultury głównie w muzeum.

Pozdrawiam,
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Archiwum w instytucji kultury
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2011, »
Szukałem takich przepisów, także w dziennikach urzędowych, ale nie znalazłem. Czy tu nie chodzi czasem jednak o rozporządzenie Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 r., w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych (Dz.U.02.167.1375)?
Jarek Orszulak

Offline Monika2907

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Odp: Archiwum w instytucji kultury
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2011, »
Właśnie sama nie wiem, bo też przeszukałam wszystkie możliwe źródła i nic takiego nie znalazłam, więc musiałam dostać błędne informacje co do tego dokumentu.
Dziękuję za pomoc.

Offline Monika2907

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 4
Prawo archiwalne
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2011, »
Witam,
Czy ktoś wie gdzie mogę znaleźć Zarządzenie nr 131 Ministra Kultury i Sztuki z dnia 15 lipca 1955 r. w sprawie składnicy akt w resorcie Kultury i Sztuki?
Będę wdzięczna za link.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Jarek Orszulak