Autor Wątek: Dokumentacja techniczna - jak ewidencjonowac? jakie przepisy?  (Przeczytany 2899 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

snika

  • Gość
Witam
Moje pytania dotyczą porządkowania dokumentacji konstrukcyjnej, technologicznej, naukowo-technicznej i badawczo-rozwojowej:
- Jednostka organizacyjna nie posiada normatywów kancelaryjnych dotyczących dok. technicznej, jedynym obowiązującym i zatwierdzonym przez AP jest JRWA i w nim dokumentacja techniczna oznaczona jest kat. A, czy zatem słuszne jest postępowanie z tą dokumentacją jak z materiałem archiwalnym?.
- Środkami ewidencyjnymi są inwentarz i karta dokumentacyjna, jaki należy wpisać tytuł - zgodny z rysunkiem złożeniowym, czy nadany przez aktotwórcę ? (np. na rys. złożeniowym - walcarka, w inwentarzu i karcie dokumentacyjnej przyrząd do walcowania ....., teczka, w której znajdują się rysunki opatrzona jest także tytułem zgodnym z ewidencją).
- Czy dopuszczalne jest rozdzielanie rysunków zdeponowanych w jednej teczce i  opatrzonych tym samym numerem archiwalnym i zapisanie ich w inwentarzu pod innym nr arch.?
- W jaki sposób należy wypełniać kartę dokumentacyjną?, obecnie podany jest numer archiwalny, wskaźnik archiwalny kalek, symbol dokumentacji, tytuł, nazwisko twórcy, ilość formatek, natomiast obok lp. w tytule widnieje napis "Rysunki na kalce", moje pytanie brzmi czy taki tytuł jest wystarczający, czy wpisywać tytuł rysunku złożeniowego, czy tutuły poszczególnych rysunków znajdujących się w teczce?
Bardzo proszę o informację jakie normatywy regulują poruszone kwestie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline Bolek

  • kustosz(ka)
  • *****
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: dokumentacja techniczna
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 29, 2011, »
Jeśli masz dostęp do to np: Dziennik Urzędowy Ministerstwa Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych, 1969, Nr 1, poz. 1

albo to:
http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/file/pdf/zar_09_2000.pdf
lub to:
http://www.archiwa.gov.pl/images/stories/file/pdf/dec_3_2002.pdf
prawy obrońca lewego słupka