Autor Wątek: Ewidencja zasobu az - numeracja spisów zdawczo-odbiorczych po brakowaniu  (Przeczytany 2868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline saren1985

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 28
Nie znalazłem, na forum tego tematu, więc pytam
Wybrakowałem całą dokumentację z danego spisu zdawczo - odbiorczego, (w rubryce 8 Data zn. lub przekazania do archiwum) wprowadziłem datę brakowania i numer zgody AP,czyli pozbyłem się dokumentacji i zwolniło mi się miejsce w AZ.
Jak postępuje się dalej czy numer spisu wybrakowanego zostaje zwolniony i można użyć go ponownie, przyjmując spisem nową dokumentację do archiwum czy też jest on "wieczyście" zajęty,nawet jeśli tej dokumentacji już nie ma?
Czy też zwalnia się tylko miejsce w AZ ale nie numer spisu.
Z góry dzieki.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2011, wysłana przez Jarek »

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: dot. numeracji spisów zdawczo odbiorczych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2011, »
Wszystkie przyjęte akta do az rejestrujesz w wykazie spisów zdawczo-odbiorczych pod kolejnym numerem. Nie spotkałam się z czymś takim, jak zwalnianie numeru, chyba wprowadziłoby to za dużo zamieszania.
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Początkujący archiwista

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 22
Czy po reorganizacji struktury organizacyjnej urzędu i zmianie symbolu komórki organizacyjnej, w skład której wchodzi archiwum zakładowe, numery spisów spisów zdawczo-odbiorczych w wykazie spisów zdawczo-odbiorczych powinny się zaczynać od numeru 1?

Offline Dory

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 385
Czy po reorganizacji struktury organizacyjnej urzędu i zmianie symbolu komórki organizacyjnej, w skład której wchodzi archiwum zakładowe, numery spisów spisów zdawczo-odbiorczych w wykazie spisów zdawczo-odbiorczych powinny się zaczynać od numeru 1?
Jaki związek ma zmiana symbolu komórki z numerami spisów zdawczo-odbiorczych?? Wykaz spisów obejmuje wszystkie numeru, od 1, niezależnie od zmian w strukturze.