Zbiory NAC on-line i spis zespołów NAC

Zaczęty przez Engel, Styczeń 28, 2011,

Poprzedni wątek - Następny wątek

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Engel

Mam takie pytanie. Tej informacji nie udało mi się odnaleźć na stronie internetowej NAC. W dziale ?Zbiory? na stronie NAC umieszczono spis zespołów http://nac.gov.pl/spis_zespolow , jednak na stronie http://audiovis.nac.gov.pl/ nie mogę znaleźć takich zespołów spośród sygnatur. Czy sygnatury zbiorów NAC on-line nie mają numerów zespołów? Czy umieszczone na stronie http://audiovis.nac.gov.pl/ zdjęcia i nagrania nie wchodzą do składu wymienionych na stronie NAC zespołów?  ???

Pozdrowienia z Kijowa

luke

CytatCzy umieszczone na stronie http://audiovis.nac.gov.pl/ zdjęcia i nagrania nie wchodzą do składu wymienionych na stronie NAC zespołów?  Co?
Zdjęcia i nagrania umieszczone w tym serwisie pochodzą oczywiście z zespołów wymienionych pod adresem http://nac.gov.pl/spis_zespolow 
np. z tych zespołów:
nr zespołu 3/01/0    http://nac.gov.pl/pl/ikc   (np. sygnatura 1-P-3134-12)   (zdjęcie) http://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/157776/
nr zespołu 3/02/0    http://nac.gov.pl/pl/wpkw (np. sygnatura 2-657)   (zdjęcie) http://www.audiovis.nac.gov.pl/search/results/
nr zespołu 3/37/0    http://nac.gov.pl/pl/afbaluka (np. sygnatura 37-235-1)  (zdjęcie) http://www.audiovis.nac.gov.pl/search/results/
nr zespołu 3/40/0    http://nac.gov.pl/pl/afrutowskiej (np. sygnatura 40-2-54-3) (zdjęcie) http://www.audiovis.nac.gov.pl/search/results/
Warto jednak zauważyć, iż prezentowane zdjęcia stanowią jedynie małą część zbiorów przechowywanych i opracowywanych w NAC. W miarę możliwości NAC udostępnia kolejne fotografie, z kolejnych zespołów.

Engel

O, teraz rozumiem! Dziękuję!
Czy prawidłowo zrozumiałem, że na stronie audiovis.nac.gov.pl nie ma możliwości obejrzenia zawartości pewnych zespołów (czy ich części), i zdjęcia i nagrania nie są zgrupowane? Jak widzę, jedynym sposobem sprawdzenia, co przechowywuje pewny zespół jest wyszukiwanie wg sygnatury, np. "1-" ? i obejrzenie 91439 wyników?

Filip Kwiatek

Można także zawężać wyniki dzięki wyszukiwaniu zaawansowanym np. 1-*, hasło przedmiotowe architektura, osoba Piłsudski, data 1937 itd.

Engel

Wię?, na stronie audiovis.nac.gov.pl opublikowane są dokumenty zespołów 1, 2, 7, 13, 18, 19, 20, 21, 25, 31, 33, 36, 37, 40, 42, 43, 51, 60, 61, oraz 71 ? o ostatnim zespole pt. 'Zbiór fotografii dotyczących żałoby narodowej po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem' nie ma informacji na stronie NAC http://www.nac.gov.pl/spis_zespolow

Filip Kwiatek

Spis zespołów zostanie uaktualniony w najbliższym czasie

Engel

Filip Kwiatek
To nie jest żaden zarzut:) Tylko sprawdzałem każdy z zespołów, i kiedy przypadkiem napisałem 71, nagle okazało się, że i taki jest:)