Autor Wątek: Lokal archiwum- posadzka  (Przeczytany 4836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kofi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Lokal archiwum- posadzka
« dnia: Wrzesień 16, 2010, »
Mam pytanie odnośnie posadzki w archiwum zakładowym. Czy istnieje jakiś przepis, który wskazuje jaka powinna być posadzka w archiwum? Próbowałam dopatrzeć się takiego uregulowania i w Instrukcji o organizacji i zakresie działania archiwum zakładowego ale niestety nie ma nic o tym wspomniane.

Offline betinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Lokal archiwum- posadzka
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2010, »
 Taka aby mogła być łatwa w utrzymaniu czystości.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lokal archiwum- posadzka
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 16, 2010, »
Taka, abyś się nie wywrócił/a, nosząc archiboksy ;) w biurze mamy dwudziestoletnią wykładzinę, w magazynie jakieś coś dywanopodobne, też kilkunastoletnie :D
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline marcia

  • archiwista
  • ***
  • Wiadomości: 305
  • Płeć: Kobieta
Odp: Lokal archiwum- posadzka
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2010, »
No a pod tymi wykładzinami to już ciężko mi określić, ale chyba jakiś beton, bo siedziba w piwnicy :)
"Życie jest zbyt krótkie, by było małe." B. Disraeli.

Offline Kofi

  • słuchacz(ka)
  • Wiadomości: 18
Odp: Lokal archiwum- posadzka
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 16, 2010, »
Pytanie być może głupie i śmieszne ale akurat mamy parkiet i gość od PPOŻ powiedział,że wg niego powinna być posadzka betonowa lub płytki ale sugerował  sprawdzenie zagadnienia dlatego zapytałam mądrzejszych;-)Pozdrawiam

Offline betinka

  • młodszy(a) archiwista(ka)
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Lokal archiwum- posadzka
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 17, 2010, »
Jeżeli masz regały drewniane to i podłoga może być z parkietu. Tylko pomalowane odpowiednimi preparatami zabezpieczającymi od ognia. Nie dajmy się zwariować. Wykładzina również z odpowiednim atestem.

Offline Jarek

  • st. kustosz(ka)
  • ******
  • Wiadomości: 1754
  • archiwista zakładowy a nie żaden kustosz
Odp: Lokal archiwum- posadzka
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2010, »
No cóż, można się posłużyć chyba tylko normą PN-ISO 11799 "Informacja i dokumentacja. Wymagania dotyczące warunków przechowywania materiałów archiwalnych i bibliotecznych" - tyle że tam stoi jedynie, że ściany, podłogi i stropy powinny być tak skonstruowane aby zapobiegać rozprzestrzenianu się pożaru, a materiały wykończeniowe zastosowane wewnątrz budynku nie powinny być łatwopalne, nie powinny ewmitować pyłów, przyciągać ani zatrzymywać kurzu. W razie pożaru nie powinny emitować substancji szkodliwych dla dokumentacji.
Można też wykorzystać informację z rozporządzenia o warunkach przechowywania dokumentacji osoboweji płacowej - że nie wolno stosować farb i lakierów zawierających formaldehyd, ksylen lub toluen.

pozdrawiam
Jarek Orszulak